Striešová, Janštová, Holíková a Neuschlová naďalej hráčkami Slávie

Odchovankyne Lucia Striešová, Nina Janštová, Erika Holíková a Simona Neuschlová budú obliekať dres Slávie aj v sezóne 2023/2024.

Po oznámení zotrvania Žofie Hruščákovej a príchodu Natálie Martiškovej a Sabíny Oroszovej pokračujeme v predstavovaní kádra na najbližší ročník.

Lucia Striešová je dlhoročnou súčasťou kádra bystrických púm a v minulosti plnila aj rolu kapitánky. S výnimkou polročného pôsobenia v USA strávila celú doterajšiu kariéru v rodnej Banskej Bystrici. V minulej extraligovej sezóna odohrala 26-ročná, 184 cm vysoká krídelníčka vyše 21 minút na zápas a v priemere si pripisovala 8,35 bodu na jeden duel.

„Rozhodla som sa pokračovať v Slávii, lebo máme tie najvyššie ambície a páči sa mi, ako sa posúvame vyššie. Taktiež sa zväčšuje aj záujem o basketbal v Bystrici a atmosféru na zápasoch si užívam. V mládeži v tomto klube som už bola pri nejakých úspechoch a rada by som dosiahla to najviac aj v seniorskom tíme nášho klubu. Takisto som rada, že si opäť zahráme Eurocup a stretneme sa aj s tímami zo zahraničia,“ povedala o svojom zotrvaní v Slávii Lucia Striešová.

Pod Urpínom pokračuje aj 19-ročná, 190 cm vysoká pivotka Nina Janštová, ktorá sezónu 2022/2023 nedohrala kvôli dlhodobému zraneniu kolena. Aktuálne je už zdravá a s reprezentačným tímom sa pripravuje na Majstrovstvá Európy do 20 rokov B divízie, ktoré sa odohrajú od 28. júla v Rumunsku.

V reprezentačnom tíme do 20 rokov je aj 20-ročná, 180 cm vysoká rozohrávačka Simona Neuschlová, ktorá taktiež pokračuje v Slávii. V tíme bystrických púm ostáva aj 20-ročná, 185 cm vysoká krídelníčka Erika Holíková, ktorá bola v minulej sezóne našou najvyťažovanejšou mladou hráčkou.