Žofia Hruščáková pokračuje v Slávii

Jedna z opôr tímu Slávie zo striebornej sezóny 2022/2023 Žofia Hruščáková bude pôsobiť pod Urpínom aj v nasledujúcom ročníku. Podpísala zmluvu na jeden rok.

Žofia Hruščáková posilnila bystrické pumy 1. marca a vo zvyšnej časti extraligovej sezóny sa s hodnotou 15,89 zaradila na 5. miesto v tabuľke hráčok s najvyšším bodovým priemerom na zápas. V priemere si pripisovala vyše 9 doskokov na zápas a bystrickým pumám výrazne pomohla k zisku striebra v Niké Extralige žien.

Žofia Hruščáková prezradila, prečo sa rozhodla podpísať zmluvu so Sláviou aj na sezónu 2023/2024: „Asi nie je žiadne tajomstvo, že s trénerkou Žirkovou mám veľmi dobrý vzťah. Máme spolu ešte nedokončenú robotu. Rozhodla som sa pokračovať aj preto, že som sa v klube cítila veľmi dobre. Pracujú tu veľmi milí ľudia, s ktorými sa stretávam aj teraz, mimo sezóny. Takisto dievčatá v šatni. K tomu celému mi klub umožňuje pokračovať aj v mojej civilnej práci, hoci to cestovanie kvôli nej z Košíc do Banskej Bystrice bude náročné, ale ako som spomínala, v klube mi vychádzajú maximálne v ústrety a verím, že to spolu zvládneme.“

Ako už 28-ročná, 190 cm vysoká pivotka naznačila, v Slávii má nedokončenú robotu. Čo tým myslela? „Mám na mysli titul,“ odpovedala. „Žofi všetci dobre poznáme a vieme presne, akú kvalitu nám môže priniesť, o tom nemusíme ani viac hovoriť,“ dodala stručne na margo zotrvania Hruščákovej trénerka Zuzana Žirková.