V Slávii vítame Natáliu Martiškovú

Z tímu majstrovských Piešťanských Čajok prichádza do banskobystrickej Slávie reprezentantka Natália Martišková. Podpísala zmluvu na jednu sezónu.

Natália Martišková začala s basketbalom v rodnej Nitre, z ktorej sa po odchode klubu z extraligy presunula do prvoligovej Starej Turej a následne do Piešťan, kde pôsobila až doteraz. S Čajkami získala dva extraligové tituly a Slovenský pohár. Je pravidelnou členkou reprezentačného kádra a Slovensko reprezentovala aj na nedávnych Majstrovstvách Európy. V uplynulej extraligovej sezóne činil jej bodový priemer na zápas hodnotu 11,68, pričom 24-ročná, 170 cm vysoká rozohrávačka obsadila 5. miesto v poradí hráčok s najvyšším počtom nastrieľaných trojok (38/96 – 39,58%).

„Ako to býva zvykom, môjho agenta oslovila trénerka Žirková a on ma následne oboznámil o záujme zo strany klubu. Prebehlo rokovanie, bez nejakých komplikácií, až sme prišli k záveru, že moje ďalšie pôsobisko bude Slávia Banská Bystrica. Zmena prostredia bola pre mňa potrebná, a ponuka zo Slávie prišla v ten správny čas. Zo strany klubu prejavili veľký záujem a taktiež rozhovory s trénerkou zavážili. Samozrejme, účasť v európskej súťaži bola veľkým lákadlom, ale slovenská liga má tiež stále čo ponúknuť. Navyše, ani od domova to nemám ďaleko,“ prezradila o zmene pôsobiska Natália Martišková.

„Verím, že svoj potenciál využije naplno a budeme sa tešiť z jej energie, ktorú vie odovzdať na ihrisku,“ povedala o novej posile trénerka Zuzana Žirková. S akými ambíciami Natália Martišková prichádza? „Moje osobné ciele v drese Slávie sú najmä basketbalový progres a rast, byť prínosom pre tím a byť jednoducho tam, kde ma potrebuje. Verím, že budeme dobrá partia aj mimo ihriska a o to ľahšie sa nám budú plniť všetky ciele, ktoré sú pred nami,“ odpovedala.