Sabína Oroszová ďalšou reprezentantkou v drese Slávie

Banskobystrickú Sláviu posilnila ďalšia slovenská reprezentantka. Zmluvu na jednu sezónu podpísala 30-ročná, 190 cm vysoká krídelníčka Sabína Oroszová.

Zdroj foto: fiba.basketball

Sabína Oroszová strávila ročník 2022/2023 v maďarskom UNI Györ, kde v rámci celej sezóny zaznamenala v priemere na zápas 16,8 minúty, 4,7 bodu a 3,6 doskoku. Osobné štatistiky si vylepšila v play-off, kde v šiestich zápasoch odohrala v priemere 28 minút a pripisovala si 7,7 bodu, 5,8 doskoku a 3,3 asistencie na jeden duel. Stabilná členka reprezentačného kádra hrala v slovenskom drese aj na nedávnych Majstrovstvách Európy.

„Trénerka Žirková ma oslovila s návrhom návratu na Slovensko. Predstavila mi koncept, ako chcú pracovať, akú má tím víziu a predstavila moju úlohu v tíme. O Slávii som počula veľa pozitívnych vecí, tak som ponuku s radosťou prijala. Láka ma rola lídra. V zahraničí som si nikdy netrúfla byť ten vokálny líder a verím, že tu to bude vítané, že budem vedieť pomôcť tímu skúsenosťami,“ prezradila Sabína Oroszová dôvody svojho rozhodnutia prísť do Slávie.

Zdroj foto: fiba.basketball

Trénerka Zuzana Žirková sa z novej posily teší: „Sabi je veľká bojovníčka, ktorú možno nie je tak vidieť z bodového hľadiska, ale odrobená práca býva na jej účte vysoká. Sabi je inak výborná strelkyňa s citom na doskok a v obrane sa pobije aj o centimeter priestoru. Teším sa, že príde do tímu profesionalizmus a dvihne sa aj kvalita ligy, čo je veľmi potrebné.“

Zdroj foto: fiba.basketball

Sabína Oroszová sa podelila aj o svoje ambície v Slávii: „Myslím si, že nie je tajomstvom, keď prezradím, že by sme chceli vyhrať titul. Takisto sa teším na dobré zápasy v Eurocupe. So „Žirom“ na trénerskej stoličke očakávam kvalitné tréningy. Dúfam, že sa nám podarí vytvoriť tím, ktorý bude hrať pekný basketbal a priláka na tribúny množstvo divákov.“