Slávia súčasťou prvého ročníka ženského Alpe Adria Cupu

Bystrické pumy budú v sezóne 2023/2024 okrem extraligy, skupinovej fázy Eurocupu či Slovenského pohára bojovať aj v Alpe Adria Cupe (Alpsko-jadranský pohár), ktorý bude mať po prvýkrát aj ženskú edíciu.

Po úspešnom teste potenciálu ženského Alpsko-jadranského pohára, ktorým bol tzv. zimný turnaj v slovinskom Maribore na začiatku kalendárneho roka, sa rozhodlo vedenie súťaže oficiálne odštartovať ženskú divíziu. „Po takmer dvoch rokoch od vzniku myšlienky môžeme oznámiť prvú sezónu ženskej verzie Alpsko-jadranského pohára. Vďaka kooperácii jednotlivých federácií, bude v premiérovom ročníku mať po dvoch zástupcoch Rakúsko, Chorvátsko, Slovensko a Slovinsko. Vidíme veľký potenciál v potrebnej medzinárodnej konfrontácii a budeme ju organizovať s rovnakými štandardami, ako pri mužoch,“ uviedol riaditeľ súťaže Marek Imre.

„Od prvej chvíle, čo sme sa dozvedeli o ženskej edícii AAC, sme boli naklonení myšlienke využiť túto medzinárodnú konfrontáciu vo svoj prospech. Tím, ktorý sme budovali na sezónu 2023/2024, má najvyššie ambície, a tak hľadáme každú zmysluplnú príležitosť otestovať naše kvality a posúvať sa vyššie. Tešíme sa na nové výzvy a dobré zápasy, ktoré prinesú viac kvalitného ženského basketbalu,“ vyjadrila sa k účasti Slávie v Alpe Adria Cupe generálna manažérka nášho klubu Gabriela Chovaníková. „Je to medzinárodná skúsenosť, ktorá sa nedá odmietnuť. Takéto zápasy potrebujeme ako soľ a uvidíme, akú kvalitu nám táto súťaž prinesie, keďže je to prvý ženský ročník,“ dodala trénerka bystrických púm Zuzana Žirková.

Rakúsko reprezentuje aktuálny šampión BKS Duchess Klosterneuburg a ambiciózny nováčik SKN St.Pölten. Z Chorvátska sa prihlásil víťaz zimného turnaja KAŽL Split a vicemajster KK Trešnjevka. Finalistu uvidíme aj zo slovinskej ligy, konkrétne ŽKK Triglav a osmičku družstiev dopĺňa ŽKD Maribor.

Súťaž sa bude hrať turnajovým spôsobom, dvaja najlepší z každej skupiny postúpia na Final Four turnaj. Prvý hrací víkend čaká naše pumy 23. až 24. septembra v Maribore. Ďalšie termíny budú známe po žrebe základných skupín Eurocupu.

Žreb skupinovej fázy Alpsko-jadranského pohára 2023/2024:

A-skupina: Piešťanské Čajky (SR), ŽKK Triglav (Slov), SKN St.Pölten (Rak.), KK Trešnjevka 2009 (Chor.)

B-skupina: Slávia Banská Bystrica (SR), ŽKD Maribor (Slov.), BK Duchess Klosterneuburg (Rak.), KAŽL Split (Chor.)