Slávia opäť v skupinovej fáze Eurocupu

Už je to potvrdené. Naša Slávia sa v sezóne 2023/2024 predstaví v skupinovej fáze Eurocupu. Po Alpe Adria Cupe tak ide o druhú medzinárodnú súťaž, ktorú si naše pumy v najbližšom ročníku s istotou zahrajú.

Žreb skupinovej fázy a kvalifikácie sa uskutoční 9. augusta. Prvýkrát sa Eurocup odohrá bez regionálneho rozdelenia. Jedinou geografickou reštrikciou bude, že v skupine sa môže nachádzať maximálne jeden klub z krajiny. V skupinovej fáze budú hrať aj Piešťanské Čajky, MBK Ružomberok čaká kvalifikácia.

K účasti nášho klubu v skupinovej fáze Eurocupu sa vyjadrila generálna manažérka Slávie Gabriela Chovaníková: „Finálová účasť nášho tímu v minuloročnej edícii ženskej extraligy znamená pre náš klub zvýšený kredit a miesto na európskej basketbalovej mape. Nasadenie Slávie rovno do skupinovej fázy je jasným dôkazom, že pumy sú na správnej ceste a bystrickí fanúšikovia uvidia európsky basketbal vynikajúcej úrovne.“

V sezóne 2022/2023 sa družstvo Slávie vo svojom premiérovom vystúpení v Eurocupe stretlo s poľským Gorzówom, tureckým Galatasarayom Istanbul a v slovenskom derby s Piešťanskými Čajkami. Ešte predtým sa pumy museli do skupiny prebojovať cez kvalifikáciu, v ktorej uspeli proti gréckej Eleftherii Moschatou. V ročníku 2023/2024 už v kvalifikácii bojovať nemusíme. V tom minulom hráčky Slávie chuť prvého víťazstva v základnej skupine Eurocupu neokúsili, a tak môžu pokoriť tento míľnik už túto jeseň.