Ďalšou posilou Liana Užovičová, pokračuje Kozáková, da Cruz aj Podhradská

V predstavovaní kádra na sezónu 2023/2024 pokračujeme a v Slávii vítame Lianu Užovičovú. Zároveň hlásime zotrvanie Vandy Kozákovej, Carloty Sofie da Cruz a Tamary Podhradskej v tíme bystrických púm.

Liana Užovičová je odchovankyňou BK Lokomotíva Sereď. Posledné dve sezóny strávila 19-ročná, 179 cm vysoká strieľajúca rozohrávačka v českom klube Žabiny Brno, kde hrávala za juniorky U19 a B-tím.

„Môj prestup do Slávie prebehol veľmi rýchlo. Veľmi mi v tom pomohla aj bývalá česká reprezentantka Romča Hejdová, ktorá si ma vzala pod krídla a komunikovali sme spoločne ohľadom prestupu. S Romčou naviazala kontakt trénerka Žirková a oslovila ma s ponukou hrať práve za Bystricu. Neskôr som sa s trénerkou spojila aj osobne. Bol mi predstavený klub a jeho podmienky, ktoré mi vyhovovali, a tak som s mojím rozhodnutím dlho neváhala,“ opísala priebeh rokovaní Liana Užovičová.

Prečo sa Liana Užovičová rozhodla prijať ponuku Slávie a s akými ambíciami prichádza? „Chcela som sa posunúť zase o level vyššie. Keďže v mojom predchádzajúcom klube som nemala možnosť trénovať so seniorskou kategóriou, videla som túto možnosť veľmi pozitívne. Myslím, že trénerka Žirková nám aj mne osobne má veľa čo predať a za jej športové úspechy má môj obdiv. Ďalším faktorom bola univerzita v Bystrici, kde budem od nového školského roka študovať. Mojím hlavným cieľom je byť prospešná pre tím, taktiež basketbalovo vyrásť a nazbierať nové skúsenosti, ktoré budem môcť využiť v mojej nadchádzajúcej basketbalovej kariére,“ odpovedala naša nová mladá posila, ktorá sa aktuálne pripravuje s reprezentáciou do 20 rokov na Majstrovstvá Európy B-divízie, ktoré sa odohrajú od 28. júla v Rumunsku.

„Verím, že „Lili“ dokáže na ihrisku naplno ukázať svoju dravosť a talent, ktorý bol možno trošku zanedbaný zranením členka. Vďaka kvalitnému tréningu bude určite platnou hráčkou Slávie,“ povedala o Liane Užovičovej trénerka bystrických púm Zuzana Žirková.

V Slávii pokračuje 24-ročná, 188 cm vysoká podkošová hráčka Vanda Kozáková, ktorá bola súčasťou širšieho reprezentačného kádra v príprave na nedávne Majstrovstvá Európy. V tíme bystrických púm bude naďalej hrať aj dvojica mladých hráčok, ktoré reprezentovali Slovensko na nedávnych Majstrovstvách Európy do 18 rokov B-divízie – Carlota Sofia da Cruz a Tamara Podhradská.