Sezónu odštartujeme u majstra: Čaká nás ťažký zápas v rýchlom tempe, hovorí Laura van Dalen

Basketbalistky banskobystrickej Slávie vstúpia do extraligovej sezóny v sobotu 1. októbra, keď sa od 18.00 h predstavia v Piešťanoch na palubovke majstrovských Čajok. Pred prvým ostrým zápasom sezóny 2022/2023 sme vyspovedali trénera Miloslava Michálika a Lauru van Dalen.

Vrcholom predsezónnej prípravy bol pre naše A-družstvo turnaj v českom Trutnove, kde sme v posledný septembrový víkend po výhre s domácim tímom podľahli favorizovaným Žabinám Brno a poľskému Gorzówu. Následne sa pumy vrátili späť do tréningu, aby sa pripravili na prvý zápas extraligovej sezóny, ktorý družstvo Slávie odohrá na palubovke úradujúceho majstra.

Laura van Dalen: Stále sme vo fáze zohrávania sa

„Každá z nás sa už teší na štart novej sezóny. Absolvovali sme niekoľko prípravných zápasov, ktoré ukázali, v čom sme silní, a kde treba zabrať. Chceme, aby obraz našej hry bol každým zápasom lepší. Chceme ukázať posun vpred oproti minulej sezóne. Sme stále vo fáze zohrávania sa, aj s novými spoluhráčkami, no tak ako u Čajok, aj u nás to gro družstva viac-menej ostalo nezmenené. Myslím si, že filozofia hry Čajok sa radikálne nezmení a preto nás čaká ťažký zápas v rýchlom tempe a s patričnou agresivitou. Očakávam, že obe družstvá ukážu chuť do basketbalu a diváci si prídu na svoje,“ hovorí pred prvým ostrým zápasom sezóny naša rozohrávačka Laura van Dalen.

Tréner Miloslav Michálik priblížil, ako prebiehal posledný týždeň prípravy: „Vo štvrtok a piatok sme nemohli trénovať na Dukle, ale vybavila sa hala v Badíne, takže sme sa museli prispôsobiť iným podmienkam, ale to je možno aj dobre, lebo hráme vonku. Pripravovali sme sa na Piešťany, na ich hru. Dostávame sa do herných systémov a kombinácií v obrane a útoku, ktorými sa chceme prezentovať.“

Michálik: Čajky hrajú jednoducho, majú na to kvalitu

V čom sú Piešťanské Čajky silné? „V skúsenosti a kvalite. Je vidno, že chcú brániť, dostávať čo najmenej bodov, a z toho vychádzať do rýchlych protiútokov. Ich hra je dosť rýchla, tie baby sa poznajú, vidia sa, majú veľmi dobrý pohyb v útoku, veľmi s tým nešpekulujú a využívajú každú možnosť na zakončenie. Hrajú jednoducho, majú kvalitu na to, aby tak mohli hrať. V obrane hrajú naozaj dobre, sú disciplinované,“ odpovedal tréner Michálik.

Po štvrtkovom tréningu v Badíne sa pumy spolu s vedením Slávie a realizačným tímom stretli na predsezónnej večeri. „Trošku sme si spríjemnili prípravu, popriali si do novej sezóny, oddýchli, porozprávali sa. Myslím si, že to dievčatám po tej príprave padlo vhod. Dúfam, že to bude mať len pozitívny vplyv,“ dodal kormidelník bystrických púm. Viac o priebehu prípravy pred turnajom v Trutnove sa dočítate v tomto článku.

LIVE STREAM: SLEDUJ TU

ŠTATISTICKÝ PRENOS: FIBA LIVE STATS

Program zápasov – Slávia Banská Bystrica – október

sobota 01.10. o 18.00 h: Piešťanské Čajky – Slávia Banská Bystrica (Niké Extraliga žien – 1. kolo)

štvrtok 06.10. o 19.00 h Slávia Banská Bystrica – Eleftheria Moschatou (EuroCup Women – 1. zápas kvalifikácie)

Dátum a čas ešte nie je upresnený (pôvodný termín 8.10. o 18.00 h): Slávia Banská Bystrica – Young Angels Košice (Niké Extraliga žien – 2. kolo)

štvrtok 13.10. o 19.00 h: Eleftheria Moschatou – Sávia Banská Bystrica (EuroCup Women – odveta kvalifikácie)

sobota 15.10: BK ŠK UMB Banská Bystrica – Slávia Banská Bystrica (Niké Extraliga žien – 3. kolo)

streda 19.10 o 19.00 h  Slávia Banská Bystrica – ŠBK Šamorín (Niké Extraliga žien – 4. kolo)

nedeľa 23.10. o 17.00 h: MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica (Niké Extraliga žien – 5. kolo)

sobota 29.10.: Slávia Banská Bystrica – BAM Poprad (Niké Extraliga žien – 6. kolo)