Slávia na Žabiny Brno nestačila, pumy utŕžili debakel

Naše pumy odohrali v piatok 23. septembra od 16.30 h druhý zápas na 22. ročníku turnaja O pohár mesta Trutnov. Žabiny Brno prevýšili Sláviu v každej hernej činnosti a napokon nám nastrieľali sto bodov. Tréner Miloslav Michálik dúfa, že v poslednom zápase na turnaji zanecháme lepší dojem.

Český účastník skupinovej fázy Eurocupu potvrdzoval svoju kvalitu od úvodu zápasu, keď si už v prvej štvrtine vytvoril 16-bodový náskok a po polčase viedol o 29 bodov. Pumy prehrali najvýraznejšie tretiu štvrtinu, ktorú prehrali až o 26 bodov. Najvyrovnanejšia bola naopak posledná 10-minútovka, v ktorej hráčky Slávie zaostali len o 3 body, ale trojcifernému číslu na konte inkasovaných bodov nezabránili.

O necelú polovicu našich bodov sa postarala Iggy Allen (20). Dvojcifernú bodovú hranicu pokorila ešte Nina Janštová (12). Na brnenskej strane sa bodovo presadili všetky hráčky. Žabiny dominovali vo všetkých ukazovateľoch. Mimoriadne sa im darilo v streľbe spoza trojkového oblúka, keď premenili 11 zo 16 pokusov.

Miloslav Michálik, tréner Slávie Banská Bystrica: „Žabiny sú súper iného kalibru. Vedeli sme, že to bude ťažší zápas ako proti Trutnovu, ale aj napriek tomu sme očakávali úplne iný výkon od našich hráčok. Náš výkon absolútne nezodpovedal kritériám, ktoré máme. Dá sa prehrať, sme realisti, ale záleží na tom, ako prehráme. Dnes (v piatok) to bola prehra bez cti, bez boja, bez hrdosti a bez charakteru. Toto sa pokúsime zajtra (v sobotu) napraviť a verím, že dievčatá si vstúpia do svedomia, podajú úplne iný výkon a budú úplne inak reprezentovať Sláviu, pretože máme iné ciele. Náš prejav musí mať úplne iný charakter. Dá sa prehrať aj so cťou.“

22. ročník O pohár mesta Trutnov – piatok 23.09.2022 – Trutnov

Slávia Banská Bystrica – Žabiny Brno 42:100 (10:26, 14:27, 6:32, 12:15)

Zostava Slávia Banská Bystrica a body: Allen 20, Janštová 12, Mandić 4, Grigerová 4, Kaliuzhna 0, Holíková 0, van Dalen 0, Neuschlová 0, Podhradská 0, Nagyová 0

Zostava Žabiny Brno a body: Hamzová 17, Čechová 14, Cuname 12, Šoukalová 10, Vondráčková 9, Záplatová 9, Stoupalová 7, Mikšíková 6, Holmes 6, Vacková 5, Buřtová 5

TH: 4/6 – 21/25, trojky: 4/14 – 11/16, fauly: 18 – 8, doskoky: 21 – 26, asistencie: 6 – 19, zisky: 5 – 11, straty: 21 – 8, bloky: 0 – 0, streľba za 2 body: 13/29 (45%) – 23/41 (56%). Kompletný štatistický prehľad nájdete tu.

Naše pumy odohrajú posledný zápas na 22. ročníku turnaja O pohár mesta Trutnov dnes v sobotu 24. septembra od 10.30 h, keď sa stretnú s účastníkom kvalifikácie Eurocupu PolskaStrefalnwestycji Enea Gorzów. Pumy vstúpili do turnaja v Trutnove tesnou výhrou nad domácim tímom.