Pumy vstúpili do turnaja v Trutnove tesnou výhrou nad domácim tímom

Bystrické pumy nastúpili vo štvrtok 22. septembra o 19.00 h na svoj prvý zápas na 22. ročníku turnaja O pohár mesta Trutnov, keď sa stretli s domácim družstvom.

Zápas bol od úvodu vyrovnaný, pričom obom družstvám to padalo najmä v prvej polovici prvej štvrtiny. Hráčkam Trutnova sa v druhej 10-minútovke podarilo zmazať 3-bodový náskok Slávie z prvej 10-minútovky a dostať sa do polčasového vedenia 38:35. Po zmene strán si naše pumy prinavrátili vedenie a do poslednej štvrtiny vstupovali s 3-bodovým náskokom. V záverečnej časti už zverenkyne Miloslava Michálika tesný náskok udržali. V samom závere mali hráčky Trutnova loptu vo svojej moci, a mohli tak vyrovnať či otočiť, ale posledný útok domácich zvládli pumy bez ujmy.

Autor foto: Jan Bartoš

Na domácej strane to padalo najmä Raine Tomašickej (20) a Whisper Fisher (19), ktorá pridala aj 8 doskokov. Najviac bodov spomedzi našich púm zaznamenala Iggy Allen (21), ktorá sa prezentovala aj 9 doskokmi a 3 ziskami. Pivotka Slávie Jovana Mandić pomohla k tesnej výhre 18 bodmi, 4 doskokmi a 3 blokmi. K double-double mala blízko naša 18-ročná pivotka Nina Janštová, ktorá mala na konte 10 bodov a 8 doskokov. Zápas nedohrala Vanda Kozáková, ktorá sa zranila v prvom polčase. Pumy premenili všetkých 11 trestných hodov a domáce družstvo prevýšili v doskokoch (28 – 43). Hráčky Trutnova zas mali navrch v streľbe spoza perimetra.

Miloslav Michálik, tréner Slávie Banská Bystrica: „Teší nás víťazstvo, ale urobili sme obrovské množstvo individuálnych chýb. Kolektívna obrana spĺňala ako tak naše nastavené kritériá, no individuálne chyby v obrannej činnosti nás brzdili počas celého stretnutia. Bodovo sme sa dokázali niekoľkokrát odpútať od súpera, no vždy sme ho nechali priblížiť sa na dostrel. Trápila nás úspešnosť streľby za tri body, ktorú sme mali veľmi slabú. Pozitívom je naša dominancia na doskoku, v ktorom sme jasne prevýšili súpera. Využili sme našu výškovú výhodu v dolnom postavení, ale chýbal lepší pohyb hráčok na obvode. Sme radi, že sme zvládli koncovku, pretože aj to dodáva sebavedomie celému tímu.“

22. ročník O pohár mesta Trutnov – štvrtok 22.09.2022 – Trutnov

KARA Trutnov – Slávia Banská Bystrica 64:66 (17:20, 21:15, 9:15, 17:16)

Zostava KARA Trutnov a body: Tomašicka 20, Fisher 19, Vítová 6, Šafránková 5, Finková 4, Borsová 3, Kozumplíková 3, Seifrtová 3, Šmahelová 1, Malcolm 0, Gaislerová 0, Linhartová 0

Zostava Slávia Banská Bystrica a body: Allen 21, Mandić 18, Janštová 10, Holíková 6, Kaliuzhna 4, van Dalen 3, Grigerová 2, Kozáková 2, Neuschlová 0

TH: 4/6 – 11/11, trojky: 10/26 – 3/17, fauly: 14 – 10, doskoky: 28 – 43, asistencie: 13 – 9, zisky: 9 – 11, straty: 16 – 17, bloky: 2 – 3, streľba za 2 body: 15/34 (44 %) – 23/52 (44 %). Kompletný štatistický prehľad nájdete tu.

Naše pumy odohrajú druhý zápas na 22. ročníku turnaja O pohár mesta Trutnov dnes v piatok 23. septembra o 16.30 h, keď sa stretnú s účastníkom skupinovej fázy Eurocupu Žabiny Brno.