Slávia zakončila turnaj v Trutnove vysokou prehrou s Gorzówom

Basketbalistky banskobystrickej Slávie odohrali v sobotu 24. septembra dopoludnia svoj posledný zápas na 22. ročníku turnaja O pohár mesta Trutnov. Pumy podľahli poľskému účastníkovi kvalifikácie Eurocupu AZS AJP Gorzów o 33 bodov.

Pumám absolútne nevyšiel vstup do zápasu, keď prvú štvrtinu prehrali o 20 bodov. V druhej 10-minútovke už hráčky Slávie zaostali len o 5 bodov. Poľský celok tak viedol po polčase jednoznačne 43:18. Po zmene strán odohrali pumy najlepšiu 10-minútovku, keď v nej nastrieľali 18 bodov. Aj v záverečnom dejstve mali navrch hráčka Gorzówa. Naše pumy tak v poslednom vystúpení na turnaji prehrali o 33 bodov, pričom podstatnú časť tohto manka utŕžili v úvode zápasu.

Na strane poľského tímu sa bodovo presadili všetky hráčky. Spomedzi púm to opäť najviac padalo Iggy Allen, ktorá si pripísala 25 bodov a pridala aj 5 doskokov. Hráčky Gorzówa mali navrch v každom štatistickom ukazovateli, pričom sa prezentovali až 61-percentnou úspešnosťou pokusov za 2 body.

Miloslav Michálik, tréner Slávie Banská Bystrica: „Zápas sa niesol v podobnom duchu ako ten proti Brnu. Naše zlepšenie bolo minimálne. Som sklamaný z nášho výkonu. Očakával som väčšie zmeny v našom prejave. Celkovo mi chýbala väčšia snaha, energia a sebavedomie, skorý návrat do obrany a neustála práca vo vysokom nasadení. Videli sme, čo musíme zmeniť, ak sa chceme aspoň trochu priblížiť klubovej Európe. Nemôžeme sa vyhovárať, že chýbala tá a tá. Je veľa jednoduchých vecí, ktoré dokážeme zmeniť.“

22. ročník O pohár mesta Trutnov – sobota 24.09.2022 – Trutnov

AZS AJP Gorzów – Slávia Banská Bystrica 81:48 (26:6, 17:12, 20:18, 18:12)

Zostava AZS AJP Gorzów a body: Wadoux 19, Horvat 17, Smith 16, Fiszer 8, Senyurek 6, Michnievicz 6, Smiatek 4, Matkovska 3, Bazan 2

Zostava Slávia Banská Bystrica a body: Allen 25, Mandić 7, Janštová 4, Neuschlová 4, Grigerová 3, Holíková 3, Nagyová 2, Kaliuzhna 0, van Dalen 0, Podhradská 0

TH: 10/17 – 6/9, trojky: 11/26 – 4/17, fauly: 10 – 13, doskoky: 26 – 21, asistencie: 10 – 3, zisky: 1 – 0, straty: 8 – 10, bloky: 1 – 0, streľba za 2 body: 19/31 (61%) – 15/28 (54%). Kompletný štatistický prehľad nájdete tu.

Slávia tak obsadila na 22. ročníku turnaja O pohár mesta Trutnov 3. miesto, a to vďaka výhre v prvom zápase nad domácim družstvom. V druhom zápase na turnaji pumy utŕžili debakel od českého účastníka skupinovej fázy Eurocupu Žabiny Brno. Pozitívom je, že naša Iggy Allen sa so 66 bodmi stala najlepšou strelkyňou turnaja.