Skupinu odštartujeme v stredu v Istanbule, v Európe nás čakajú známi súperi

A-družstvo banskobystrickej Slávie je už v Istanbule, kde sa pripravuje na svoj historicky prvý zápas v skupinovej fáze FIBA EuroCupu.

V kvalifikácii sme vyradili grécky tím Eleftheria Moschatou. Na úvod skupinovej fázy sa v stredu 26. októbra o 18.00 h stretneme v Istanbule, v Sinan Erdem Arene, s tureckým veľkoklubom Galatasaray, ktorý vyhral Euroligu, najprestížnejšiu európsku súťaž, a to v roku 2014. Priamy prenos môžete sledovať na tomto odkaze – LIVE STREAM.

„Majú výbornú obranu, tlak na loptu, prechod do útoku, samozrejme aj doskok. Hrajú neustále rýchlo a majú variabilný útočný systém. Bude to veľmi náročný zápas po kondičnej stránke. Bude pre nás náročné ubrániť ich, lebo majú výškovú prevahu a predovšetkým veľmi skúsené hráčky, ktoré hrajú efektívny basketbal. My takéto skúsenosti nemáme,“ povedala o tíme Galatasaraya naša asistentka trénera Eva Antalecová.

O svoje dojmy po príchode do Istanbulu sa podelila kapitánka Slávie Lucia Striešová: „Istanbul je naozaj obrovské mesto a presuny z haly a do haly trvajú viac ako hodinu. Tieto podmienky pre nás nie sú typické, keďže na Slovensku niekedy cestujeme hodinu do iného mesta. Hala je obrovská, myslím si, že tu bude početná divácka kulisa. Aj koše sú pre nás nové, takže si na to musíme zvyknúť, na tréningu si ich vyskúšať. Musíme sa dobre pripraviť a podať čo najlepší výkon.“

„Je to pre mňa veľký zážitok, byť súčasťou tejto výpravy. Hneď po príchode do Istanbulu nás čakal policajný doprovod, čo sa bežne nestáva. Ďalším zážitkom bol pohľad na halu, ohromila ma jej veľkosť. Je to úžasná atmosféra a som veľmi rada, že tu môžem byť,“ dodala naša mladá nádej Carlota Sofia Da Cruz.

Prvý domáci zápas v rámci skupiny FIBA EuroCupu odohrajú naše pumy vo štvrtok 3. novembra, keď o 19.00 h privítajú v slovenskom derby Piešťanské Čajky. Naším tretím súperom v skupine C je poľský klub InvestInTheWest Enea Gorzow, s ktorým sme sa už streli v rámci prípravy na turnaji v českom Trutnove.

Na Poprad a Čajky za zvýhodnenú cenu

Po návrate z Turecka odohrajú naše pumy najbližší zápas v sobotu 29. októbra, keď o 18.00 h privítame v stretnutí 6. kola Niké Extraligy žien BAM Poprad. Vstupenky v cene 5 € si môžete zakúpiť na tomto odkaze – VSTUPENKY NA POPRAD. Spustili sme aj predpredaj vstupeniek na zápas FIBA EuroCupu proti Piešťanským Čajkám (štvrtok 3. novembra), ktoré si môžete v cene 8 € zakúpiť tu – VSTUPENKY NA ČAJKY. Zároveň vám ponúkame možnosť zakúpiť si vstupenku na oba zápasy spolu, a to za zvýhodnenú cenu 10 €ZVÝHODNENÉ VSTUPENKY NA POPRAD AJ ČAJKY.

Rozpis zápasov Slávie v skupine C FIBA EuroCupu

streda 26.10 o 18.00 h: Galatasaray Cagdas Factoring – Slávia Banská BystricaLIVE STREAM

štvrtok 03.11 o 19.00 h: Slávia Banská Bystrica – Piešťanské ČajkyVSTUPENKY

štvrtok 10.11 o 19.00 h: Slávia Banská Bystrica – InvestInTheWest Enea Gorzow

streda 16.11 o 19.00 h: Slávia Banská Bystrica – Galatasaray Cagdas Factoring

streda 07.12 o 18.00 h: Piešťanské Čajky – Slávia Banská Bystrica

štvrtok 15.12 o 18.00 h: InvestInTheWest Enea Gorzow – Slávia Banská Bystrica