Pumy odštartovali prípravu na novú sezónu, posily sa začnú pripájať od budúceho týždňa

Hráčky Slávie v stredu 9. augusta v hale na Štiavničkách odštartovali prípravu na sezónu 2023/2024.

Trénerka Zuzana Žirková s asistentkou Laurou van Dalen privítali na prvom tréningu sedem hráčok. Z kádra nášho A-družstva sa do prípravy zapojili od samého začiatku Lucia Striešová, Vanda Kozáková, Erika Holíková a Tamara Podhradská. Súčasťou tréningového procesu sú i juniorky Barbora Cvoligová a Simona Sliacka. S bystrickými pumami trénuje aj odchovankyňa Lucia Žilinská, ktorá sa pripravuje na novú sezónu v zámorskej univerzitnej súťaži. Okrem posíl sa pripoja neskôr aj mladé hráčky, ktoré reprezentovali Slovensko na nedávnych majstrovstvách Európy B-divízie. Ešte pred basketbalovým tréningom v hale absolvovali hráčky Slávie funkčný silový tréning v Nemciach.

„Program na tento týždeň je veľmi jednoduchý, taký naozaj rozbehový, keďže nás je momentálne šesť. Trénujeme v Nemciach a v hale. Od budúceho týždňa sa budú postupne pridávať tri-štyri kusy a potom ostatok, takže ako budú prichádzať, tak bude s kvantitou rásť aj kvalita,“ povedala na úvod prípravy trénerka Zuzana Žirková.

Po pauze sa už na prvý tréning tešila aj odchovankyňa a dlhoročná súčasť tímu bystrických púm. Lucia Striešová: „Ja som mala asi najdlhšiu pauzu spomedzi všetkých dievčat, lebo som sezónu skončila predčasne kvôli operácii slepého čreva. Od 31. marca som bola bez basketbalového zaťaženia, ale snažila som sa cez leto udržiavať vo forme aspoň v posilňovni. Už mi bolo aj celkom dlho, takže som sa aj celkom tešila na prvý tréning. Myslím si, že aj s ostatnými dievčatami sa do toho rýchlo dostaneme.“