Káder doplní Snežana Bogićević a Patricia Bura

Káder banskobystrickej Slávie pre sezónu 2023/2024 dopĺňa balkánske duo.

Patricia Bura môže byť banskobystrickým fanúšikom známa z pôsobenia v Ružomberku, kde strávila sezónu 2021/2022, v ktorej si v priemere pripisovala 10,31 bodu a 7,9 doskoku na zápas. Minulý ročník začala 27-ročná, 192 cm vysoká chorvátska pivotka v maďarskom prvoligovom Ceglédi, odkiaľ po 10-tich zápasoch prestúpila do Španielska, kde obliekala dres účastníka Eurocupu Gernika Bizkaia.

S akými ambíciami do Slávie prichádza, v čom vidí svoje silné stránky a čo vie o Banskej Bystrici? „Je to pre mňa výzva, pripojiť sa k tímu, ktorý má tie najvyššie ambície v lige a hrá Eurocup. Čas ukáže, ale som rada, že som dostala šancu pomôcť k naplneniu ambícií klubu. Na Slovensku pôjdeme po titule a pohári, v Eurocupe sa pokúsime o postup zo skupiny, takže prichádzam s cieľom ísť čo najďalej vo všetkých súťažiach. Najlepšie sa mi hrá v systéme založenom na rýchlosti, pohybe, s využívaním situácií pick and roll a samozrejme, v podkošovom priestore. O Banskej Bystrici som počula, že je to naozaj pekné mesto, takže áno, teším sa, že ho budem môcť trochu preskúmať,“ odpovedala Patricia Bura.

Snežana Bogićević je 26-ročná, 178 cm vysoká Srbka, hrávajúca zväčša na pozícii 2. Do Slávie prichádza z Crvenej Zvezdy Belehrad. V minulej sezóne najvyššej srbskej súťaže sa prezentovala priemerom 19,5 minúty, 9,3 bodu a 4,4 doskoku na jeden duel. Zároveň premenila 33 z 36-tich trestných hodov, čo činí výbornú, 91,7-percentnú úspešnosť. V dvoch vystúpeniach v Eurolige odohrala spolu 19 minút a pripísala si 18 bodov. Podobný bodový priemer (8,5) zaznamenala aj v 8-mich stretnutiach v rámci Eurocupu.

Foto: fiba.basketball

„Zaujal ma klub, výborná trénerka a takisto aj úžasní fanúšikovia. Pôsobenie v Slávii vnímam ako výbornú výzvu a príležitosť posúvať sa vpred. Ak mám byť úprimná, doteraz som na Slovensku nikdy nebola, ale počula som, že ľudia tu sú milí a priateľskí. Takisto viem, že je tu nádherná príroda. Neviem sa dočkať, kedy spoznám Banskú Bystricu na vlastné oči. Pokiaľ ide o ambície, určite chceme vyhrať slovenskú ligu aj pohár a prebojovať sa čo najďalej v Eurocupe. Takisto chcem získať pekné spomienky a rásť ako hráčka, ale aj ako osobnosť,“ povedala po podpise zmluvy s naším klubom Snežana Bogićević.

Čo vie o dvoch najnovšie predstavených posilách trénerka Zuzana Žirková? „Sú to balkánske typy. Buru už poznáme, hrala aj v Ružomberku, minulý rok mala výbornú sezónu v španielskom tíme. Som rada, že po sezóne v Španielsku sa vráti opäť na Slovensko, takže by som to hodnotila veľmi kladne. Je to veľmi dobrý pracant a hrá naozaj veľmi rozumne, takže sa budem na ňu spoliehať. Snežana je strelec, hrala už aj nejaké euroligové zápasy, aj predtým v Miskolci. Verím, že to budú naše líderky, mali by byť. Ale musia zapadnúť do tímu aj ako baby, lebo pre mňa je to veľmi dôležité,“ odpovedala.