Preview: Zuzana Žirková a Ceejay Nofuente pred semifinále s Ružomberkom

Basketbalistky banskobystrickej Slávie čaká semifinálová séria play-off proti Ružomberku, ktorá sa hrá na tri víťazné zápasy. Ten prvý odohrajú naše pumy v sobotu 25. marca od 17.00 h na palubovke súpera. Pred prvým duelom série prehovorila trénerka Zuzana Žirková a rozohrávačka Ceejay Nofuente.

Prvú úlohu v play-off v podobe štvrťfinálovej série proti CBK Košice hráčky Slávie podľa očakávania zvládli. „Po Federálnom pohári sme dostali do zápasov aj mladé hráčky, ktoré získali ďalšie skúsenosti, čo bolo dôležité, aj keď v tom druhom zápase som sa už snažila, aby sme sa udržali v tempe, pretože tých zápasov nie je veľa. Snažili sme sa skombinovať priestor pre všetky hráčky a teraz nás už čakajú tie najdôležitejšie zápasy sezóny,“ vrátila sa k štvrťfinále trénerka Zuzana Žirková.

S ružomberským MBK sme sa v doterajšom priebehu sezóny stretli už 5-krát. Spočiatku sa radovali Liptáčky, ktoré v základnej časti zvíťazili doma o 8 bodov a pod Urpínom až o 18. V ďalších vzájomných súbojoch už ale mali navrch naše hráčky. V 1. kole nadstavbovej skupiny sme v Koniarni vyhrali tesným, 5-bodovým rozdielom a v domácom nadstavbovom zápase o 13 bodov. Medzitým sme si zmerali sily aj v semifinále Slovenského pohára v Piešťanoch, kde sa našim pumám podarilo zaknihovať najvyššiu výhru nad Ružomberkom v sezóne, o 28 bodov.

„Čaká nás ďalší krok na ceste do finále, tešíme sa. Myslím si, že sme na Ružomberok pripravené. Dúfam, že sériu vyhráme v najkratšom možnom čase. Nebude to však jednoduché, je to húževnatý súper, najmä v domácej hale. Už v prvom zápase musíme zo seba vydať všetko. Verím, že sme sa počas týždňa dobre pripravili a zvíťazíme. Každým dňom tréningu sa zlepšujeme. Pracujeme na nedostatkoch a vieme, čo máme robiť,“ hovorí pred prvým duelom série naša kanadská rozohrávačka Ceejay Nofuente.

Kvalitu nášho semifinálového súpera si uvedomuje aj trénerka Žirková, ktorá v rozhovore pre BB FM rádio povedala: „Ukázali na začiatku sezóny, že naozaj majú tú silu. Ružomberok ako celok je veľmi silný, aj s tou svojou históriou, ktorá tomu pomáha. Je to basketbalové mesto a hrať tam je veľmi náročné. Podpora fanúšikov je tam veľmi silná a play-off je špecifické v tom, že môže byť odlišné od celej sezóny. Ja verím, že sa pripravíme aj po taktickej stránke tak, aby sme to zvládli. Bude to hlavne o nás. Nebude rozhodujúce o koľko bodov, ale výhra hoc aj o bod je výhra, a to nám bude stačiť. Nevyužili sme možnosť preskočiť ich na druhom mieste a zabezpečiť si výhodu domáceho prostredia v možnom rozhodujúcom zápase, takže to musíme zvládnuť hneď od začiatku a ukázať, kde je naša sila.“

Ako už spomenula trénerka Slávie, v Ružomberku môžeme očakávať výbornú atmosféru. Zaplnené tribúny budú samozrejme hnať dopredu domáce, ale Ceejay Nofuente to ako nevýhodu nevidí. Práve naopak, teší sa: „Je to vzrušujúce a ešte o to viac, keď sú fanúšikovia takí hluční. Keď vyhrávate a fanúšikov súpera trochu utíšite, tak viete, že robíte svoju prácu a to, na čo ste tam prišli. Takže hluční, alebo tichší fanúšikovia, je to jedno. Sme pripravené hrať to, čo máme.“

Internetový priamy prenos z prvého zápasu série môžete sledovať tu – Niké TV. Domáci zápas bude hrať naša Slávia v stredu 29. marca o 18.00 h v ŠH Dukla na Štiavničkách. Vstupenky si môžete kúpiť v predpredaji na tomto odkaze.