Preview: V nadstavbe extraligy pokračujeme duelom v Šamoríne

Basketbalistky banskobystrickej Slávie pocestujú v sobotu 28. januára do Šamorína, kde ich čaká duel 2. kola nadstavbovej časti o 1. až 4. miesto v Niké Extralige žien. Pred súbojom s domácim ŠBK sme sa porozprávali s rozohrávačkou Ceejay Nofuente.

Počas posledného víkendu mala extraliga pauzu, keďže v Piešťanoch sa konal Finálový turnaj Slovenského pohára. Naše pumy si v Diplomat aréne vybojovali historicky prvú finálovú účasť, a získali tak aj prvú medailu v novodobej histórii klubu, ktorá má strieborný lesk. „Bol to skvelý turnaj. V prvých dvoch zápasoch sme našli našu hernú tvár a zúročili sme dobrú prípravu. Finále nám nevyšlo úplne podľa predstáv, urobili sme nejaké chyby, ale vedeli sme, že tam patríme, čo sme aj potvrdili výkonom,“ vrátila sa k uplynulému víkendu Ceejay Nofuente.

Autor foto: I. Golembiovský (Slávia BB)

Hráčky Slávie mali v Piešťanoch možnosť sledovať aj ostatné zápasy, napríklad aj štvrťfinálový súboj nášho najbližšieho súpera proti Young Angels Košice, ktorý si nenechala ujsť ani Ceejay Nofuente: „Šamorín má dobrý tím, tvrdo pracujúci, dosť agresívny, ale opäť, nie je to o tom, kto proti nám stojí, ale o nás. Dôležité bude to, aby sme podali dobrý výkon v defenzíve. V útoku nám to celkom funguje, loptu si posúvame a spolupracujeme, takže výkon v obrane rozhodne o tom, či budeme úspešné.“

Po Slovenskom pohári si zverenkyne trénerky Zuzany Žirkovej užili v úvode týždňa krátke voľno. Ako ho trávila Ceejay Nofuente? „Veľa som oddychovala a regenerovala. Aj voľno je súčasť prípravy, pretože po toľkých zápasoch potrebujete načerpať sily na ďalšie tréningy a zápasy. S Ruth Sherrill a Lindsey Pulliam sme si spríjemnili voľný čas návštevou kina, boli sme si pozrieť film o Whitney Houston. Chceli by sme však vyskúšať aj niečo iné, napríklad si zahrať bowling, alebo nájsť ďalšie aktivity, ktoré tu v Bystrici môžeme robiť vo voľnom čase,“ odpovedala vždy pozitívne naladená Kanaďanka.

Autorka foto: L. Lichá (Slávia BB)

Stretnutie 2. kola nadstavbovej časti Niké Extraligy žien medzi ŠBK Šamorín a Sláviou Banská Bystrica má naplánovaný úvodný rozskok na sobotu 28. januára o 18.00 h v hale Športcentrum Samaria. Internetový priamy prenos môžete sledovať na tomto odkaze – Niké TV. V oboch vzájomných zápasoch v základnej časti uspeli naše pumy, keď v Šamoríne zvíťazili o 23 bodov a doma 12-bodovým rozdielom. S priemerom 16,33 bodu na zápas v extralige je najlepšou strelkyňou ŠBK Šamorín skúsená Timea Sujová. Šamorínčanky momentálne okupujú 4. priečku tabuľky, keď v doterajšom priebehu sezóny zdolali len družstvá zo skupiny o 5. až 8. miesto. Naša Slávia je po troch extraligových výhrach v rade tretia.

Vstupenky na najbližšie domáce zápasy Slávie proti Piešťanským Čajkám (sobota 4. február) a MBK Ružomberok (sobota 18. február) si môžete zakúpiť na tomto odkaze – VSTUPENKY NA DOMÁCE ZÁPASY SLÁVIE.