V sobotu privítame Poprad. Verím, že to naštartujeme hneď od začiatku, hovorí Laura van Dalen

Basketbalistky banskobystrickej Slávie čaká ďalší zápas v nahustenom programe už v sobotu 29. októbra o 18.00 h. Naše pumy privítajú družstvo Popradu. Po piatkovom tréningu sme položili pár otázok trénerovi Miloslavovi Michálikovi a rozohrávačke Laure van Dalen.

Družstvo Slávie má za sebou premiéru v skupinovej fáze FIBA Eurocupu. Po návrate z Istanbulu muselo prepnúť späť na najvyššiu slovenskú súťaž, v ktorej by sa pumy rady vrátili na víťaznú vlnu, keďže posledný extraligový duel v Ružomberku im nevyšiel podľa predstáv.

„Vo štvrtok sme absolvovali cestu, vrátili sme sa vo večerných hodinách. V piatok doobeda mali dievčatá voľno, mali možnosť niečo zregenerovať. Poobede už prebiehal tréning v štandardných podmienkach, spolu aj s kondičným trénerom. Venovali sme sa aj kompenzačným cvičeniam. V tréningu sme sa sústredili na našu hru, máme poznatky o Poprade, ale musíme sa prezentovať našou hrou. Máme typy hráčok, ktoré dokážu potiahnuť rýchly protiútok. Problémy máme ešte v obrane a základných rotáciách, čiže tomu sa venujeme. Určite sa budeme snažiť zvýšiť agresivitu našej hry,“ povedal viac k priebehu posledných dní a hodín hlavný tréner A-tímu Slávie Miloslav Michálik.

Popradčanky majú po piatich kolách na konte jednu výhru, ktorú ukoristili na palubovke bystrickej UMB ešte v prvom kole, a to o dva body. „Družstvo Popradu sa mi vždy páčilo, lebo sa prezentovalo húževnatosťou. Vždy išli do toho zápasu, chceli odovzdať na ihrisku všetko, chceli zabojovať. Sú to poctivé hráčky, ktoré urobia pre výsledok všetko, čo môžu. Sú tam hráčky, ktoré poznám z reprezentácií, sú nebezpečné, ale my sa musíme v prvom rade sústrediť na náš výkon,“ povedal smerom k nášmu najbližšiemu súperovi lodivod Michálik.

O svoje očakávania pred sobotným stretnutím 6. kola Niké Extraligy žien sa podelila naša dlhoročná opora Laura van Dalen: „Čaká nás ďalší zápas v dosť náročnom programe, ktorý máme. Potrebujeme odohrať veľmi kvalitný zápas v útoku aj v obrane. Potrebný a veľmi dôležitý bude kolektívny výkon. Verím, že to naštartujeme hneď od začiatku, budeme plniť taktické pokyny, hrať disciplinovane, užijeme si ten zápas naplno a spravíme si chuť do ďalších zápasov.“

Laura van Dalen si želá aj početnú divácku kulisu: „Boli by sme rady, keby fanúšikovia prišli povzbudiť a vytvorili dobrú atmosféru. Naposledy tu boli opäť naše zlaté deti, ktoré neúnavne povzbudzovali, a je to skvelý pocit. Ja pozývam všetkých fanúšikov, aby sa prišli pozrieť, povzbudiť. My odovzdáme najlepší výkon, aký vieme.“

Stretnutie 6. kola Niké Extraligy žien medzi Sláviou Banská Bystrica a BAM Poprad sa odohrá v sobotu 29. októbra od 18.00 h v Športovej hale DUKLA na Štiavničkách. Vstupenky na zápas s Popradom si môžete zakúpiť na tomto odkaze – VSTUPENKY NA POPRAD. Stále máte možnosť zakúpiť si zvýhodnenú vstupenku, platnú na duel s Popradom aj na štvrtkové stretnutie 2. kola skupiny Eurocupu proti Piešťanským Čajkám, a to v cene 10 € na tomto odkaze – ZVÝHODNENÉ VSTUPENKY NA DVOJZÁPAS.