V sobotu odveta na palubovke UMB

Basketbalistky Slávie čaká v sobotu druhé mestské derby v rámci štvrťfinálovej série Niké Extraligy žien. Ak splnia úlohu jasného favorita, spečatia postup do semifinále.

Bystrické pumy v prvom dueli série na domácej palubovke nič nepodcenili a najmä v prvom polčase sovičkám veľa nedovolili. Okrem deviatej pokorenej stovky v extraligovej sezóne potešil aj úspešný návrat Ruth Sherrill a Lucie Žilinskej na palubovku v Športovej hale Dukla. Tím Zuzany Žirkovej má teraz ďalšiu príležitosť na doladenie súhry pred kľúčovými zápasmi sezóny.

„Do sobotňajšieho zápasu chceme preniesť veci, na ktorých pracujeme v tréningu. Od začiatku zápasu musíme byť koncentrované. Budeme chcieť hrať rýchlo v útoku a agresívne v obrane. Taktiež bude našim cieľom rozohrať sa s našimi posilami. S babami z UMB sa poznám veľmi dobre, keďže spolu hráme aj za juniorky. Budeme si chcieť zápas užiť, aby sme v play-off pokračovali v dobrej nálade a energii,“ hovorí pred sobotňajším mestským derby naša 18-ročná pivotka Tamara Podhradská.

Druhý zápas štvrťfinálovej série play-off Niké Extraligy žien medzi BK ŠK UMB Banská Bystrica a Sláviou Banská Bystrica začne v sobotu 23. marca o 17.00 h v telocvični FTVŠ z UMB na Tajovského 40. Kapacita hľadiska (balkón) je obmedzená, takže odporúčame prísť s predstihom. Priamy prenos môžete sledovať prostredníctvom Niké TV, online štatistiky nájdete tu.