V Šamoríne chceme nadviazať na prvý polčas proti Čajkám, hovorí Nina Janštová

Po stredajšom slovenskom súboji na európskom fóre v Piešťanoch čaká hráčky našej Slávie extraligový duel v Šamoríne.

Naše pumy vycestujú v sobotu 10. decembra do Šamorína, kde nastúpia na duel 11. kola Niké Extraligy žien už o 15.00 h. Zverenkyne trénerky Zuzany Žirkovej čaká jeden z papierovo najnáročnejších zápasov základnej časti, keďže domáci ŠBK je v tabuľke hneď za nami, na 4. mieste. V prvom vzájomnom stretnutí v sezóne uspeli naše hráčky (84:72), no Šamorínčanky boli nepríjemným súperom, keď po tretej štvrtine dokonca vyhrávali.

„Ich silnou stránkou je skúsenosť, čo vidno aj na ihrisku. Vedia sa nájsť prihrávkou a hrajú rozumný basket. Aj keď nemajú takú dominanciu pod košom ako iné tímy, vedia sa tam presadiť a určite ich netreba podceniť. Náš posledný súboj bol vyrovnaný. Šamorín sa vedel, aj napriek výškovému rozdielu, presadiť, či už pri zakončení, alebo pri doskoku,“ zaspomínala si na prvý vzájomný duel naša pivotka Nina Janštová.

Autorka foto: Lucia Lichá (Slávia BB)

V priemere bodov na zápas je na tom spomedzi hráčok Šamorína najlepšie Timea Sujová, pri ktorej svieti číslo 15,38, vďaka čomu jej v rámci extraligy patrí 4. miesto. Druhou najlepšou trojkárkou súťaže (v priemere na zápas) je zas Lucia Lüttmerdingová. V tabuľke bodového priemeru na zápas nájdeme s hodnotou 19,3 na 2. priečke našu Iggy Allen, ktorá je tak najlepšou strelkyňou Slávie. Zatiaľ čo naše pumy majú za sebou stredajšiu prehru o 26 bodov na palubovke Piešťanských Čajok v rámci Eurocupu, Šamorínčanky v uplynulom extraligovom kole zvíťazili v Košiciach proti CBK 13-bodovým rozdielom.

„Budeme sa snažiť napodobniť náš výkon z prvého polčasu proti Piešťanom, kde bol náš herný prejav agresívny a energický. Taktiež sme sa snažili čo najrýchlejšie vynášať loptu a nehrať zbytočne veľa signálov, čize hrať rýchlo. Možno je potrebné sa viac koncentrovať, aby to už nebol len jeden polčas, ale celý zápas,“ dodáva Janštová.