V piatok štartuje v Piešťanoch Federálny pohár, pumy vo štvrťfinále vyzvú KP TANY Brno

Naše slávistky čaká štvrtá súťaž v sezóne. Posledný januárový víkend strávia v Piešťanoch, kde sa uskutoční tretí ročník Federálneho pohára.

Turnaj prinesie dvanásť zápasov za tri dni, za účasti popredných celkov z Česka a Slovenska. Prvý ročník v Piešťanoch ovládol Sokol Hradec Králové, minulý rok sa z triumfu v Hradci Králové radovali Žabiny Brno. Bystrické pumy obsadili na prvých dvoch ročníkoch šieste a piate miesto.

„Každá takáto konfrontácia navyše, po konci všetkých tímov v Eurocupe, je dobrá. Možno je to náročnejšie v tom, že to je turnaj, kde sa musia odohrať tie tri zápasy za tri dni. Od prvého sa bude odvíjať všetko, takže aj po mentálnej stránke je to ťažšie, ale vďakabohu aj za iné zápasy ako v slovenskej lige,“ hovorí trénerka Slávie Zuzana Žirková.

Vo štvrťfinále Federálneho pohára vyzvú naše slávistky v piatok 26. januára o 19.30 h aktuálne štvrtý celok tabuľky českej ŽBL KP TANY Brno. Náš najbližší súper sa taktiež predstavil v Eurocupe, kde s tromi výhrami obsadil v skupine H druhé miesto a v prvom kole play-off vypadol s Lattes-Montpellier. S KP TANY Brno sa zverenkyne trénerky Zuzany Žirkovej stretli v rámci predsezónnej prípravy, keď doma vyhrali 78:60. Český tím však neprišiel v plnej sile.

Mal teda prípravný duel výpovednú hodnotu smerom k štvrťfinálovému stretnutiu na Federálnom pohári? „Myslím si, že vôbec nie. Je to úplne iný tím. Majú veľa individualít, ktoré sú zvyknuté hrať tri na tri, ale zároveň hrajú veľmi kolektívne. Majú založenú hru na veľmi jednoduchých veciach a čítajú obranu, čiže je to veľmi ťažké brániť. Mali veľmi dobrú aj eurocupovú skupinu, ale začíname od 0:0 a my sa ideme pobiť o víťazstvo,“ odpovedala trénerka Žirková.

Priamy prenos nášho štvrťfinálového zápasu proti KP TANY Brno môžete sledovať na tomto odkaze, online štatistiky nájdete tu.

Program – Federálny pohár 2024 – Diplomat aréna, Piešťany

Štvrťfinále – piatok 26. januára

12.00 h: Žabiny Brno – ŠBK Šamorín

14.30 h: MBK Ružomberok – Levhartice Chomutov

17.00 h: Piešťanské Čajky – Sokol Hradec Králové

19.30 h: KP Brno – Slávia Banská Bystrica (PRIAMY PRENOSŠTATISTIKY)

Semifinále, o 5. – 8. miesto – sobota 27. januára

12.00 h: zdolaný MBK Ružomberok/Levhartice Chomutov – zdolaný Žabiny Brno/ŠBK Šamorín

14.30 h: zdolaný KP Brno/Slávia Banská Bystrica – zdolaný Piešťanské Čajky/Sokol Hradec Králové

17.00 h: víťaz Piešťanské Čajky/Sokol Hradec Králové – víťaz KP Brno/Slávia Banská Bystrica

19.30 h: víťaz Žabiny Brno/ŠBK Šamorín – víťaz MBK Ružomberok/Levhartice Chomutov

Zápasy o umiestnenie, finále – nedeľa 28. januára

11.00 h: o 7. miesto

13.30 h: o 5. miesto

16.00 h: o 3. miesto

18.30 h: finále