Božica Mujović: Výsledky ukazujú, že sa zlepšujeme každým zápasom

Basketbalistky banskobystrickej Slávie sa na záver prípravy v utorok 19. septembra v hale na Štiavničkách stretli s českým účastníkom Eurocupu KP TANY Brno.

V ranom úvode zápasu vyhrávali hostky, ale naše pumy sa následne v ofenzíve rozbehli, predviedli peknú bodovú šnúru a po prvej štvrtine viedli o 9 bodov. Zverenkyne trénerky Zuzany Žirkovej v druhej časti tesne navýšili svoj náskok, ktorý potom v tretej 10-minútovke dostali cez 20-bodovú hranicu. Hráčky Brna v záverečnom dejstve stiahli svoju stratu takmer na jednu cifru, ale náš tím drámu nepripustil a v samom závere si prinavrátil pohodlný náskok.

Našou najviac bodujúcou hráčkou v zápase bola Chorvátka Patricia Bura, ktorá dala už v prvom polčase 13 bodov, celkovo skončila na 17-tich. Väčšiu porciu zo svojej zápasovej minutáže odohrala v prvom polčase aj Božica Mujović, ktorá si pripísala 11 bodov. „Zlepšili sme pár vecí oproti predchádzajúcemu prípravnému zápasu, ale stále máme trochu problém s komunikáciou na palubovke. To musíme zlepšiť, ale výsledky ukazujú, že sa zlepšujeme každým zápasom. Mladé dievčatá ukázali, že musia viac pracovať, ale aj to, že dokážu s nami hrať,“ povedala o prípravnom zápase s Brnom reprezentantka Čiernej Hory, ktorá bavila prítomných fanúšikov, ale v druhom polčase ich aj vystrašila, keď išla s bolestivou grimasou na lavičku. „Nie je to nič vážne, len som cítila bolesť. Zranená nie som, všetko je v poriadku,“ vysvetlila Mujović.

Duel hodnotila aj ďalšia naša letná posila, 12-bodová Češka Kristýna Brabencová: „Zo začiatku nám to trošku drhlo, ale potom sme začali makať v obrane, rozbehli sme to, a potom to vyzeralo o dosť lepšie. Snažili sme sa plniť veci, ktoré od nás pani trénerka chcela. Vyskúšali sme, čo sme chceli a vieme aj, kde máme medzery. Budeme na tom na tréningu pracovať. Myslím si, že príprava bola dobrá. Predviedli sme to, čo sa očakávalo a sme tam, kde chceme byť. Teraz nás čaká prvá skúška v Maribore.“

Trénerka Slávie Zuzana Žirková napriek jednoznačnej výhre nad kvalitným súperom upozornila na niektoré negatíva vo výkone púm: „Trošku ťažšie sme sa rozbiehali. Možno to bolo tou zodpovednosťou, že hráme prvý a jediný prípravný zápas doma. Keď sme sa rozbehli a hrali to, čo sme mali, tak to fungovalo. Potom sme prešli viac do striedania. Mladé hráčky si musia uvedomiť, že sa nemôžu voziť, ale musia pridať niečo k dielu, lebo bez toho to nepôjde. Keď tam idem aj na dve minúty, tak musím urobiť niečo navyše, zožrať to. Sami ste dobre videli, že to bolo nemastné, neslané, nijaké, takže sme museli ísť znova do striedania. Ale inak, zápas bol pre nás dobrý. Ukázal nám to, čo máme ešte urobiť, takže spokojnosť. Príprava splnila očakávania. Trvalo to dlhšie, kým sme sa dali všetky dokopy, lebo sme prichádzali postupne. To bol trošku mínus, ale už sme tu všetky, nebudeme nad tým rozmýšľať a v sobotu už ideme naplno.“

Prípravný zápas – utorok 19.09.2023, 17.00 h – ŠH Dukla na Štiavničkách – B. Bystrica

Slávia Banská Bystrica – KP TANY Brno 78:60 (25:16, 43:31, 65:44)
Štvrtiny: 25:16, 18:15, 22:13, 13:16.

Zostava Slávia Banská Bystrica a body: Bura 17, Brabencová 12, Mujović 11, Martišková 9, Šimonovičová 8, Bogićević 6, Striešová 5, Holíková 4, Kozáková 4, da Cruz 2, Neuschlová, Podhradská, Užovičová. Trénerka: Z. Žirková.

Pre našu Sláviu sa začne sezóna už tento víkend, a to prvými zápasmi v Alpe Adria Cupe v slovinskom Maribore. Naše pumy sa stretnú v sobotu 23. septembra o 18.30 h s domácim ŽKD Maribor, v nedeľu 24. septembra o 13.30 h s chorvátskym KAŽL Split.

Spustili sme už aj predaj permanentiek, ktoré si môžete zakúpiť na tomto odkaze – PERMANENTKY NA SLÁVIU 2023/2024.