Sezónu štartujeme v Maribore prvým turnajom Alpe Adria Cupu

Naše pumy čaká počas štvrtého septembrového víkendu ostrý štart novej sezóny, keď v slovinskom Maribore odohrajú prvé dva zápasy v premiérovej ženskej edícii Alpe Adria Cupu.

Púť novou ženskou európskou súťažou odštartujú hráčky Slávie v sobotu 23. septembra o 18.30 h súbojom s domácim ŽKD Maribor, ktorý obsadil v minulej sezóne slovinskej najvyššej súťaže 5. miesto. V nedeľu 24. septembra o 13.30 h zas zverenkyne trénerky Zuzany Žirkovej čaká KAŽL Split, teda celok, ktorý v uplynulom ročníku chorvátskej ligy skončil po základnej časti tretí a v play-off to dotiahol do semifinále.

„O súperoch neviem vôbec nič, lebo som hrala inú ligu, proti úplne iným tímom, takže musím zistiť viac informácií. Zatiaľ nič moc nevieme, ale uvidíme… Bude to také prvé okienko, náhľad na to, ako to bude v tejto sezóne vyzerať. Snáď to dopadne dobre,“ vyjadrila sa po utorkovom prípravnom zápase s KP TANY Brno Kristýna Brabencová, ktorej sa zatiaľ v Banskej Bystrici páči: „Zatiaľ je to super. Bystricu poznám, lebo ocino hral pár rokov hokej vo Zvolene, takže sme sem občas prišli, keď som bola mladšia. Mesto sa mi páči, hala je super, prostredie, ľudia… zatiaľ je všetko fajn. Dúfam, že to tak zostane po celú sezónu.“

O svoje očakávania pred prvými zápasmi v sezóne sa podelila aj naša trénerka Zuzana Žirková: „Bude to klasický balkánsky basket, rýchly, jednoduchý. My si na to musíme zvyknúť, ale verím, že sme mali dostatočne dobrú prípravu na to, aby sme do sezóny vstúpili úspešne. Je to pre nás dôležité aj z pohľadu Európskeho pohára FIBA, ktorý nás čaká. Tam budú tie zápasy naozaj veľmi dôležité pre nás. Vždy ideme s najvyššími ambíciami, Alpsko-jadranský pohár nebude výnimkou. Až v samotných zápasoch však uvidíme, s akými družstvami sa stretneme. Videli sme nejaké štatistiky zo zápasov našich súperov, ale realita býva často iná. Uvidíme, ale samozrejme sa tešíme.“

Bystrické pumy majú za sebou päť prípravných stretnutí. V Ostrave porazili Hradec Kráľové aj poľského účastníka Eurocupu MB Zagłębie Sosnowiec. Naše družstvo si následne poradilo v Handlovej s rakúskym SKN St. Pölten a v utorok 19. septembra doma Štiavničkách zvíťazilo nad českým eurocupovým tímom KP TANY Brno. Jedinú prehru sme zaznamenali v Ostrave po predĺžení proti domácej SBŠ, ktorá hrá kvalifikáciu Európskeho pohára FIBA.

Program Slávie na prvom turnaji Alpe Adria Cupu – skupina B – Maribor

sobota 23.09 o 18.30 h: ŽKD Maribor – Slávia Banská Bystrica (LIVE STREAMSTATS)

nedeľa 24.09 o 13.30 h: Slávia Banská Bystrica – KAŽL Split (LIVE STREAM STATS)


Spustili sme už aj predaj permanentiek, ktoré si môžete zakúpiť na tomto odkaze – PERMANENTKY NA SLÁVIU 2023/2024.