Preview: Zuzana Žirková a Vanda Kozáková pred Slovenským pohárom v Piešťanoch

Basketbalistky banskobystrickej Slávie čakajú počas najbližšieho januárového víkendu boje na Final six turnaji Slovenského pohára žien. Pred víkendom v piešťanskej Diplomat aréne prehovorila trénerka Zuzana Žirková a pivotka Vanda Kozáková.

V minulej sezóne obsadili bystrické pumy v Slovenskom pohári 4. miesto, keď v ružomberskej Koniarni najprv zvládli štvrťfinále so Šamorínom, následne podľahli o 7 bodov domácim Liptáčkam, ktoré pohár vyhrali a v boji o bronz nestačili o 8 bodov na košické Young Angels. Semifinále je pre bystrické basketbalistky v Slovenskom pohári doterajším maximom.

V čom sú takéto trojdňové turnaje špecifické? „Určite v koncentrácii, aj keď tých súperov dobre poznáme, ale je to špecifické tým, že si treba dobre rozložiť sily. Napríklad, keď vyhráte nejaký dôležitý zápas, musíte sa sústrediť hneď na ten ďalší,“ odpovedala trénerka Zuzana Žirková.

Zdroj foto: Slávia Banská Bystrica (I. Golembiovský)

Pumy odštartujú turnaj Final six piatkovým duelom s tímom Young Angels U23 Košice, ktorý v kvalifikačnom dvojzápase prešiel cez Starú Turú. „Vieme presne, čo hrajú, ale nebudeme sa primárne zaoberať týmto zápasom. Bude to pre nás vhodný súper na piatok, takže ja sa teším. Pokiaľ ide o ciele na turnaji, tie sú vždy. Jedným z nich je určite aj zohrať sa, ale máme aj iné ciele,“ dodala Zuzana Žirková. V prípade postupu cez štvrťfinále sa hráčky Slávie stretnú v sobotu s Ružomberkom, ktorý uplynulú sobotu zdolali na jeho palubovke.

Piešťanskú Diplomat arénu dobre pozná naša pivotka Vanda Kozáková, ktorá prišla pred sezónou do Slávie práve z tímu majstrovských Čajok: „Piešťany dobre poznám, strávila som tam dva pekné roky a rada sa tam vraciam. Je tam vždy dobrá atmosféra, pretože Piešťany majú úžasný fanklub. Teším sa teda na dobrú atmosféru, ktorá tam určite bude. Počas tohto týždňa sme si prešli nejaké veci, na ktoré sa chceme sústrediť v prípadnom semifinále proti Ružomberku, ale to sme robili len okrajovo. V prvom rade sme sa sústredili na seba, aby sme zlepšovali našu hru a mohli na tom stavať.“

Zdroj foto: BBonline.sk (I. Golembiovský)

Ako už načrtla trénerka Žirková, jedným z cieľov na turnaji bude aj zohrať sa, a to najmä s novými zámorskými posilami, ktoré prišli do Slávie len nedávno. Najbližší víkend prináša aj príležitosť na utuženie partie, keďže v aktuálnom zložení to bude pre pumy prvé viacdňové podujatie. „Keďže budeme spolu na hoteli, určite si užijeme aj čas mimo zápasov, možno podnikneme teambuilding a zahráme si nejaké hry. Určite sa môžeme aj viac spoznať s novými babami, sú veľmi komunikatívne a priateľské,“ teší sa Vanda Kozáková.

Program – Slovenský pohár žien 2022/2023 – Final six – Diplomat aréna – Piešťany

Piatok 20. január – štvrťfinále

16.30 h: Slávia Banská Bystrica – Young Angels U23 Košice – LIVE STREAM

19.00 h: ŠBK Šamorín – Young Angels Košice

Sobota 21. január – o 5. miesto a semifinále

14.00 h, o 5. miesto: zdolaný ŠBK Šamorín/Young Angels Košice – zdolaný Slávia Banská Bystrica/Young Angels U23 Košice

16.30 h, semifinále: Piešťanské Čajky – víťaz ŠBK Šamorín/Young Angels Košice

19.00 h: semifinále: MBK Ružomberok – víťaz Slávia Banská Bystrica/Young Angels U23 Košice

Nedeľa 22. január – o 3. miesto a finále

13.30 h: o 3. miesto

16.00 h: finále

Vstupenky na najbližšie domáce zápasy Slávie proti Piešťanským Čajkám (sobota 4. február) a MBK Ružomberok (sobota 18. február) si môžete zakúpiť na tomto odkaze – VSTUPENKY NA DOMÁCE ZÁPASY SLÁVIE.