Preview: Zuzana Žirková a Michaela Grigerová pred zápasom s Ružomberkom

Basketbalistky banskobystrickej Slávie sa po reprezentačnej prestávke vrátia do akcie sobotným derby cez kopec s MBK Ružomberok. V hale na Štiavničkách bude v hre priebežná druhá priečka v extralige, dôležité bude aj skóre. Pred súbojom s Ružomberkom prehovorila trénerka Slávie Zuzana Žirková a rozohrávačka púm Michaela Grigerová.

V základnej časti prehrali naše pumy s Ružomberkom vonku aj doma. V prvom kole nadstavbovej skupiny o 1. až 4. miesto však zverenkyne trénerky Zuzany Žirkovej na Liptove uspeli a o týždeň na to deklasovali Ružomberčanky v semifinále Slovenského pohára v Piešťanoch o 28 bodov.

„V tých zápasoch, ktoré sme s Ružomberkom prehrali, sme boli v úplne inom zložení ako teraz. Prišli nám nové hráčky, odvtedy máme v družstve lepšiu chémiu aj energiu, a to sa odzrkadlilo,“ povedala k vzájomným súbojom naša rozohrávačka Michaela Grigerová.

Vicemajsterky budú chcieť v sobotu pod Urpínom podať dozaista lepší výkon ako naposledy proti Slávii. „Možno nebudú meniť veľa vecí. Budú chcieť hrať svoju hru a to, čo predviedli v tých prvých dvoch zápasoch proti nám. Myslím si, že to bude iný zápas ako na pohári, ale ja verím, že domáce prostredie nám konečne pomôže zlomiť tú nepriaznivú domácu bilanciu proti tým lepším súperom,“ vyjadrila sa trénerka Slávie Zuzana Žirková.

Minulý víkend sa basketbalová extraliga žien nehrala, keďže v akcii boli reprezentácie. Tá slovenská, pod vedením trénera Juraja Suju, ktorý vedie aj Ružomberok, vybojovala postup na Majstrovstvá Európy. „Počas reprezentačnej prestávky dostali dievčatá dva-tri dni voľno. Potom sme sa vrátili k naberaniu fyzickej kondície a prešli na jednoduché veci, ktoré sme robili prvý týždeň. Tento týždeň sa už venujeme nášmu hernému systému,“ povedala k posledným dvom týždňom tréningového procesu trénerka Žirková.

O svoje očakávania pred duelom s Ružomberkom sa podelila aj Michaela Grigerová: „Reprezentačnú prestávku sme využili aj na oddych, ale zapracovali sme aj na obrane. Od Ružomberka očakávam ako vždy agresívnu obranu a to, že budú na nás tlačiť. My to ale nemôžeme dopustiť a musíme hrať tak, ako v poslednom zápase proti nim v Piešťanoch. Fanúšikovia by si náš sobotný duel nemali nechať ujsť, lebo to bude zápas o druhé miesto, bude určite atraktívny. Dúfam, že sa nám podarí vyhrať a dostať sa na druhú priečku v tabuľke.“

V prípade, že Slávia Ružomberok v sobotu zdolá, môže sa stať, že na konci nadstavbovej časti budú mať obe družstvá zhodný počet bodov. V tom prípade bude rozhodovať skóre zo vzájomných zápasov. To znamená, že pumy potrebujú poraziť Liptáčky aspoň o 22 bodov. V prípade, že zvíťazia o 21 bodov, bude skóre zo vzájomných stretnutí vyrovnané, a rozhodne tak celkové skóre. „Naša hra musí byť od začiatku s energiou. Keď tam príde energia, tak ja verím, že sa pridajú aj diváci, že to doma konečne zlomíme a ukážeme ľuďom, že sa môžu tešiť na play-off,“ dodala Žirková.

Stretnutie 4. kola nadstavbovej skupiny o 1. až 4. miesto medzi Sláviou Banská Bystrica a MBK Ružomberok má naplánovaný úvodný rozskok na sobotu 18. februára o 18.00 h v ŠH Dukla na Štiavničkách. Vstupenky si môžete zakúpiť tu – VSTUPENKY NA RUŽOMBEROK.

Tabuľka Niké Extraligy žien – nadstavbovej skupiny o 1. až 4. miesto pred 4. kolom
# Tím Skóre V/P (%) Doma V/P (%) Von V/P %
1 Piešťanské Čajky 723:449 5/0 (100,00%) 4/0 (100,00%) 9/0 100,00%
2 MBK Ružomberok 557:543 3/2 (60,00%) 2/2 (50,00%) 5/4 55,56%
3 Slávia Banská Bystrica 559:583 1/3 (25,00%) 3/2 (60,00%) 4/5 44,44%
4 ŠBK Šamorín 463:727 0/4 (0,00%) 0/5 (0,00%) 0/9 0,00%