Preview: Začína finále

Už v sobotu 15. apríla o 18.00 h sa basketbalistky banskobystrickej Slávie a Piešťanské Čajky postavia na úvodný rozskok finálovej série extraligy.

Oba celky vyhrali všetky svoje doterajšie zápasy v play-off. Piešťanské Čajky si poľahky poradili v štvrťfinále s banskobystrickou UMB aj v semifinále s Young Angels Košice. Naše pumy v prvom kole postúpili cez CBK Košice, keď v oboch zápasoch nastrieľali vyše sto bodov. Semifinále bolo pre nás náročnejšie, ale hráčky Slávie napokon dotiahli do víťazného konca všetky tri zápasy proti Ružomberku.

V doterajšom priebehu sezóny sme sa s Piešťanskými Čajkami stretli až 7-krát, a to v rámci extraligy, Eurocupu a finále Slovenského pohára. Vo všetkých prípadoch uspeli úradujúce majsterky. Aj podľa vyjadrení z tábora súpera naše pumy potrápili Čajky najviac práve vo finále pohára či v poslednom domácom stretnutí v rámci nadstavbovej skupiny extraligy.

„Nedokázali sme hrať sústredene celých 40 minút. Keby sme to dokázali, tie výsledky by asi boli trošku iné. Sila Piešťan je v celých 40-tich minútach, a pokiaľ sa s tým nevysporiadate, tak tie výsledky sú samozrejme také, aké sú. Finále bude možno iné, emotívnejšie. Piešťany sú samozrejme favorit, ale keby sme neverili, tak tu nikto z nás nie je. Už keď sme urobili takýto veľký krok pre klub, tak by bolo teraz smutné rozmýšľať nad tým, že my už sme si vlastne svoj cieľ splnili. Ja by som naozaj chcela, aby sa diváci tešili z basketu, či už naši, alebo piešťanskí. Aby tie zápasy a výsledky boli adekvátne tomu finále,“ vyjadrila sa v našom nedávnom rozhovore trénerka Zuzana Žirková.

Pred finálovou sériou sme vyspovedali aj kapitánku Lauru van Dalen, ktorá taktiež verí, že môžeme prekvapiť: „Ja si myslím, že z obidvoch strán to bude veľmi bojovný basket. My nemáme čo stratiť, môžeme len získať. Práve Piešťany budú z tej svojej pozície možno viac pod tlakom. My si môžeme vychutnať tieto zápasy, vychutnať si atmosféru a spraviť na ihrisku to, čo najlepšie vieme. Veríme si. Ja verím v náš tím, verím v naše schopnosti. Veríme si na Čajky.“

Finálová séria sa hrá na tri víťazstvá. Prvý duel je na programe v sobotu 15. apríla o 18.00 h v piešťanskej Diplomat aréne. Budeme Vám veľmi vďační, ak vycestujete podporiť naše pumy priamo do Piešťan a pomôžete im tak, ako ste im pomohli aj v Ružomberku. Ak nie, tak priamy prenos môžete sledovať na tomto odkaze – Niké TV.

Doma, v hale na Štiavničkách, budeme hrať v stredu 19. apríla od 18.00 h. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji na tomto odkaze – VSTUPENKY NA FINÁLE.