Preview: Cestu v play-off odštartujeme už v utorok proti CBK Košice

V jednoduchosti je krása, hovorí pred sériou s CBK Košice naša najmladšia hráčka Carlota Sofia Da Cruz. Trénerka Zuzana Žirková verí, že fanúšikovia si nájdu cestu v hojnom počte už na štvrťfinále.

Krátko po Federálnom pohári začína pre našu Sláviu najdôležitejšia časť sezóny. Našou prvou prekážkou v ceste do finále je CBK Košice. S nováčikom extraligy sme sa stretli v tejto sezóne dvakrát. V úvode novembra sme na palubovke CBK zvíťazili o 35 bodov (45:80). V poslednom stretnutí v základnej časti naše pumy proti Košičankám pokorili 100-bodovú hranicu (114:49).

„V tejto sérii pôjde o to, aby sme sa zohrali, doladili nedostatky v obrane a pripravili sa na náročné semifinále. Nechceme podceniť súpera a prispôsobovať sa jeho hre, ale hrať náš agresívny, rýchly a jednoduchý basketbal. Ako sa hovorí, v jednoduchosti je krása,“ vyjadrila sa s úsmevom na tvári Carlota Sofia Da Cruz.

Ešte len 16-ročná rozohrávačka, ktorá nastupuje aj za naše kadetky U17 či mladé ženy U23, má v aktuálnom extraligovom ročníku priemernú minutáž 14:24. Práve štvrťfinálové duely by mohli byť pre naše najmladšie hráčky ďalšou dobrou príležitosťou ukázať sa. „Nezávisle od súpera, v každom zápase sa chcem odvďačiť za minúty na palubovke tým, že sa snažím plniť stanovené ciele a vydať zo seba všetko. Ak dostaneme priestor aj my najmladšie, tak sa budeme snažiť pomôcť tímu k výhre čo najviac, ako sa bude dať. A to najmä v obrane,“ reaguje Da Cruz.

Pred začiatkom play-off prehovorila aj trénerka Slávie Zuzana Žirková: „Pôjde o to, aby sme ostali v zápasovom tempe, keďže na ďalší týždeň vstúpime do tej najdôležitejšej fázy sezóny (prípadné semifinále). Mladé hráčky odohrali dobrý posledný zápas proti Šamorínu. Budeme chcieť, aby v utorok takisto prispeli svojimi minútami. Dúfam, že nás fanúšikovia prídu podporiť v hojnom počte už na štvrťfinále. Nejde o to, aký je súper, ale o to, že sú našou súčasťou stále a rady ich budeme opäť počuť.“

Prvý duel štvrťfinálovej série, hranej na dva víťazné zápasy, je na programe už v utorok 14. marca o 18.00 h v ŠH Dukla na Štiavničkách. Vstupenky si môžete zakúpiť na tomto odkaze – VSTUPENKY NA PLAY-OFF: CBK KOŠICE. Druhý zápas série sa odohrá v sobotu 18. marca od 15.00 h v Košiciach.