Erika Holíková sa teší na bývalé spoluhráčky, sovičky idú do mestského derby vo forme

Už v stredu začína play-off Niké Extraligy žien. V štvrťfinále nás čaká banskobystrické derby medzi pumami a sovičkami. Pred úvodným duelom série sme sa porozprávali s hráčkou Slávie Erikou Holíkovou.

„Som rada, že nemusíme na zápasy proti UMB nikam cestovať, keďže nás čaká celkom náročný program. Dobre sa poznám so Simou Neuschlovou a Vandou Kozákovou, ktoré hrávali za náš tím. Teším sa, že sa znova stretneme na ihrisku, aj keď to nebude už za ten istý tím,“ začala Erika Holíková.

Aj hráčky, ktoré obliekali v minulosti dres Slávie, spolu s ďalšími posilami, pomohli sovičkám k lepším výsledkom. Zverenkyne trénerky Andrey Izákovej vyhrali v nadstavbovej skupine o 5. až 8. miesto až štyri zo šiestich zápasov a do play-off idú s ambíciou dosiahnuť najlepšie umiestnenie za posledné roky. Stúpnuť by tak mala aj kvalita samotných mestských derby zápasov. „Nadstavbové kolá sa hráčkam UMB vydarili. Sú na víťaznej vlne vďaka ich zápasu s Young Angels, takže bude dôležité nič nepodceniť a brať tieto zápasy ako každé iné. Musíme sa sústrediť na našu hru a na detaily, ktoré budú neskôr dôležité a môžu rozhodovať,“ reagovala Holíková.

Naša 21-ročná krídelníčka nájde bývalé, teraz už staronové spoluhráčky aj vo svojom tíme. Je jednou z mála hráčok súčasného kádra Slávie, ktoré si v banskobystrickom drese zahrali s Ruth Sherrill aj Luciou Žilinskou. „Určite sa počas štvrťfinále budeme snažiť zohrať sa s našimi novými posilami a zapojiť ich do našej hry. Niektoré hračky sa s nimi už poznáme, no väčšina s nimi bude hrať prvýkrát. Je teda dôležité, aby sme nasledujúce tréningy a zápasy využili na čo najlepšie zohranie sa,“ dodala Erika.

Oba tohtosezónne vzájomné zápasy vyhrali jednoznačne naše pumy, keď pokorili stobodovú hranicu von aj doma. Po základnej a nadstavbovej časti nám patrí 2. miesto, zatiaľ čo UMB ide do play-off zo 7. priečky. Štvrťfinálová séria sa hrá na dva víťazné zápasy, pričom ten prvý má naplánovaný úvodný rozskok na stredu 20. marca o 18.00 h v Športovej hale Dukla na Štiavničkách. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji tu – VSTUPENKY: SLÁVIA – UMB. Informácie o predaji vstupeniek pred zápasom na mieste nájdete tu.


Autor: Slávia BB