Do play-off aj s Ruth Sherrill a Luciou Žilinskou

Na našu súpisku pribudli ešte pred koncom prestupového obdobia dve hráčky, ktoré už u nás pôsobili. Napokon zasiahnu v drese Slávie do play-off extraligy. Späť medzi bystrickými pumami vítame Ruth Sherrill a Luciu Žilinskú.

Vedenie klubu týmto krokom zareagovalo na rozsiahlu maródku v tíme.

Ruth Sherrill je našim fanúšikom dobre známa z minulej sezóny, v ktorej nám pomohla vybojovať striebro v Niké Extralige žien aj Slovenskom pohári. Minulý ročník nedohrala kvôli zraneniu, ktoré ju vyradilo z hry na dlhé mesiace, ale už je pripravená pomôcť Slávii v play-off.

Naša odchovankyňa Lucia Žilinská pôsobila v doterajšom priebehu sezóny v kanadskom univerzitnom tíme Saskatchewan Huskies, kde mladá pivotka strávila aj predchádzajúce dve sezóny. Slávii pomáhala už na konci minulého ročníka, a to na finálovom turnaji v kategórii U23. Extraligu v drese bystrických púm hrala naposledy v ročníku 2020/2021, ešte pod hlavičkou BK ŠKP 08, kedy Banskobystričanky obsadili 4. miesto.

K návratu dvoch podkošových hráčok do Banskej Bystrice sa vyjadrila trénerka Zuzana Žirková: „Teším sa, že Lucia, ako slovenská hráčka, posilní pozíciu 5 pod košom, že sa vrátila a má chuť. Verím, že skúsenosti z Kanady zúročí v najťažšom období sezóny a pomôže nám. Obe sme mali na súpiske už dlhšiu dobu, keďže chceme byť pripravené. Bolo by hlúpe nevyužiť to. Pokiaľ ide o Ruth, jej energiu pod košom už poznáme, takže verím, že ju prinesie opäť aj po zranení.“

Vyjadrenia obidvoch hráčok vám prinesieme už v utorok 19.3.2024.


Autor: Slávia BB. Foto: archív Slávia BB (I. Golembiovský)