Erika Holíková pred štvrtým semifinále: Bude rozhodovať tímovosť, bojovnosť a dôraz na detaily

Basketbalistky banskobystrickej Slávie vycestujú v sobotu do Ružomberka s cieľom spečatiť postup do finále play-off Niké Extraligy žien.

Po výhre v prvom domácom stretnutí a slabšom výkone v Ružomberku sa bystrické pumy v stredu na domácej palubovke opäť ujali vedenia, a to dominantným spôsobom. Hoci si atmosféru v Športovej hale Dukla užívali, v semifinále ju už zažiť nechcú. Horúco však bude, ako vždy, aj na Liptove. Zverenkyniam trénera Juraja Suju síce posledné meranie síl pod Urpínom nevyšlo, ale doma vedia poraziť kohokoľvek.

Pred štvrtým semifinále prehovorila Erika Holíková, ktorú trénerka Zuzana Žirková po stredajšom zápase pochválila za prácu v defenzíve: „Tým, že to je pre Ružomberok zápas o predĺženie série, tak nemajú čo stratiť a dajú to toho všetko. Plus budú hrať pred domácim publikom. Bude to zápas, kde bude rozhodovať tímovosť, bojovnosť a dôraz na detaily. Budeme chcieť pokračovať v tom, čo sme robili minulý domáci zápas. Ale určite netreba nič podceniť a od začiatku musíme hrať koncentrovane, bojovať o každú loptu, aby sme predišli priebehu z predošlého vonkajšieho zápasu.“

Holíková zároveň stručne zhodnotila aj celý doterajší priebeh série: „Podľa mňa zatiaľ bol v každom zápase úspešnejší ten tím, ktorý viacej chcel zabojovať o víťazstvo. Preto musíme spraviť všetko pre to, aby sme týmto tímom boli my a v sobotu sériu ukončili.“

Štvrtý zápas semifinálovej série medzi Sláviou Banská Bystrica a MBK Ružomberok začne v sobotu 13. apríla o 17.00 h na Liptove, v Športovej hale Koniareň. Ak sa do Ružomberka nechystáte, priamy prenos môžete sledovať prostredníctvom Niké TV. Online štatistiky nájdete tu.