Brabencová pred duelom s CBK Košice: Snažíme sa zlepšiť komunikáciu a obranu

Nahustený program basketbalistiek banskobystrickej Slávie pokračuje sobotňajším extraligovým duelom na palubovke CBK Košice.

Pôjde so súboj prvého s druhým, keďže žlto-čierny košický tím v prvom kole doma deklasoval nováčika z Trenčína 105:38 a v druhom zvíťazil nad domácou UMB po výsledku 62:74. Štvrtkový zápas nášho najbližšieho súpera v Banskej Bystrici si nenechala ujsť naša česká krídelníčka Kristýna Brabencová: „Košice nemajú čo stratiť, môžu len prekvapiť. Snažia sa hrať rýchlo dopredu, ale my sa musíme sústrediť hlavne na seba a hrať našu hru od začiatku až do konca.“

Naše pumy majú za sebou úspešný vstup do extraligovej sezóny, keď na domácej palubovke zdolali Young Angels Košice aj MBK Ružomberok. Napriek víťazstvám poukazovala trénerka Zuzana Žirková na viaceré nedostatky v našej hre. „Snažíme sa zlepšiť našu komunikáciu na palubovke a obranu. Taktiež by sme sa mali sústrediť na to, aby sme odohrali dobre celý zápas, a nie len pár úsekov. Na všetkom ale na tréningoch pracujeme a verím, že v ďalšom zápase to bude už o dosť lepšie,“ dodáva Brabencová.

Stretnutie 3. kola Niké Extraligy žien medzi CBK Košice a Sláviou Banská Bystrica má naplánovaný úvodný rozskok na sobotu 7. októbra o 18.00 h v hale SOŠ Košice – Šaca. Online štatistiky nájdete tu, priamy prenos môžete sledovať na Niké TV.

Pre družstvo Slávie pôjde aj o prípravu na úvodné kolo skupinovej fázy FIBA EuroCupu, v rámci ktorého sa predstavíme už v stredu 11. októbra na palubovke tureckého Besiktasu Istanbul.