Božica Mujović: Hrať spoločne ako tím je jediná cesta

Basketbalistky banskobystrickej Slávie zabojujú v sobotu na palubovke Piešťanských Čajok o to, aby si ešte raz v tejto sezóne užili skvelú atmosféru v hale na Štiavničkách.

Zverenkyne trénera Petra Jankoviča sú blízko k skompletizovaniu majstrovského hetriku. Po domácom presvedčivom víťazstve dokázali naše pumy poraziť o tridsať bodov aj v stredu v Banskej Bystrici. Slávistky zatiaľ vo finálovej sérii nenadväzujú na výkony z finále Slovenského pohára či domáceho zápasu v nadstavbovej časti. Ako však v stredu prízvukovali aktéri z oboch strán, séria ešte neskončila.

„Nie je jednoduché hrať po takých dvoch zápasoch, ale taký je šport. Nie je čas na to, aby sme sa pozerali do minulosti. Potrebujeme zareagovať, dať sa dokopy po mentálnej stránke a nastaviť sa na sobotu čo najlepšie. Vieme, čo nás čaká a čo musíme robiť, hrať spoločne ako tím je jediná cesta. V prvých dvoch finálových zápasoch sme mali veľa problémov, ale nie takých, ktoré by sa nedali vyriešiť. Pracujeme na každom dôležitom detaile, na všetkom, čo by nám v sobotu mohlo pomôcť,“ hovorí pred tretím duelom finálovej série kapitánka Slávie Božica Mujović.

Pár výstižných slov dodala aj asistentka trénerky Laura van Dalen: „Tímovosť, krok navyše a srdce sú tri základné veci, ktoré zajtra budú rozhodujúcim faktorom. Verím tomuto tímu, verím v našu silu. Teším sa na skvelú atmosféru v Diplomat aréne.“

Tretí zápas finálovej série play-off Niké Extraligy žien je na programe v sobotu 27. apríla o 18.00 h v piešťanskej Diplomat aréne. Ak sa nechystáte do Piešťan s fanklubom alebo po vlastnej osi, zápas môžete sledovať prostredníctvom Niké TV alebo na RTVS Šport. Online štatistiky nájdete tu.