Zuzana Žirková a Natália Martišková pred finálovou sériou

Pred štartom finálovej série proti Piešťanským Čajkám prehovorila trénerka Zuzana Žirková a reprezentantka Natália Martišková.

„Všetci sa tešíme, že je pred nami rovnaká finálová séria ako minulý rok, aj keď verím, že s úplne iným priebehom. Sezóna vrcholí a už nie je cesty späť. Je to niečo úplne iné ako počas sezóny. Musíme byť pripravené na akúkoľvek situáciu. Čajky sú obhajca titulu, takže do finále ideme s maximálnym rešpektom k súperovi. Bude to boj od prvej do poslednej minúty. Nevzdáme žiadnu loptu a verím, že ponúkneme krásne divadlo všetkým divákom, ktorí prídu.“ hovorí pred finále Zuzana Žirková. Trénerka Slávie verí, že vo finále nás čaká ešte lepšia atmosféra ako v semifinále proti Ružomberku: „Ja verím, že tá show, akú predviedli fanúšikovia proti Ružomberku a divadlo na palubovke, ktorým sme to my im vrátili, je tá najlepšia pozvánka na finále.“

Spomedzi bystrických púm bude pozornosť upriamená najmä na Božicu Mujović a Natáliu Martiškovú, keďže obe sa pred rokom radovali zo zisku titulu v piešťanských farbách. Natália Martišková sa však do minulosti príliš nepozerá: „Nie je tam špeciálna motivácia kvôli tomu, že je to môj bývalý klub. Moja motivácia je obrovská, pretože sme sa dostali do finále a chceme splniť všetky ciele, ktoré sme si stanovili. Cesta do finále nebola jednoduchá, preto si veľmi ceníme tú príležitosť, ktorú máme v rukách.“

Bilancia vzájomných zápasov z prebiehajúcej aj minulej sezóny hovorí v prospech úradujúcich majsteriek. Finále však začína za stavu 0:0. „Ťažko sa mi to posudzuje na základne vzájomnej bilancie, pretože každý zápas s Piešťanmi sme odohrali v inej zostave. Aj počas sezóny sme prechádzali vzostupmi aj pádmi a nachádzali sme ten náš herný koncept. Teraz sme vo finále a aj naša forma je tam, kde má byť, čiže nezáleží na tom, čo bolo predtým. Dôležité je to, čo je tu a teraz, a to sme my pripravené na finále,“ dodáva Martišková.

Úvodné stretnutie finálovej série je na programe v sobotu 20. apríla o 18.00 h v piešťanskej Diplomat aréne. Ako sme si už za posledné týždne zvykli, v Banskej Bystrici bude basketbalu patriť streda. Tú najbližšiu, 24. apríla, privítame Čajky na domácej palubovke v Športovej hale Dukla o 18.00 h. Vstupenky si môžete zakúpiť tu – VSTUPENKY NA FINÁLE.

Finálovej sérii a histórii vzájomných duelov medzi banskobystrickou Sláviou a Piešťanskými Čajkami sme sa venovali podrobnejšie v predchádzajúcom článku.

Program finálovej série play-off Niké Extraligy žien 2023/2024 (na 3 víťazstvá)

1. zápas – sobota 20.04 o 18.00 h: Piešťanské Čajky – Slávia Banská Bystrica

2. zápas – streda 24.04 o 18.00 h: Slávia Banská Bystrica – Piešťanské Čajky

3. zápas – sobota 27.04 o 18.00 h: Piešťanské Čajky – Slávia Banská Bystrica

prípadný 4. zápas – streda 01.05 o 18.00 h: Slávia Banská Bystrica – Piešťanské Čajky

prípadný 5. zápas – sobota 04.05 o 18.00 h: Piešťanské Čajky – Slávia Banská Bystrica