Žirková pred YAKE: Verím, že zažijeme takú atmosféru, aká panovala ku koncu minulej sezóny

Prvý zápas našej Slávie v novej sezóne Niké Extraligy žien už klope na dvere. V sobotu 30. septembra o 18.00 h privítame v hale na Štiavničkách Young Angels Košice.

Čo vie o našom prvom súperovi v extraligovom ročníku 2023/2024 Zuzana Žirková? „Súpiska je už daná, takže sme si ju pozreli. V kombinácii s mladými hráčkami majú tri Američanky, hrali nejaké prípravné zápasy v Pécsi, takže nejaké informácie máme. Popravde ale nevieme úplne, aké družstvo príde. Tie americké hráčky majú skúsenosti, sú to aj staršie baby, takže určite môžeme očakávať ťažký zápas,“ odpovedala trénerka bystrických púm.

Kapitánkou Slávie je v novej sezóne slovenská reprezentantka Sabína Šimonovičová, ktorá v rámci štvrtkového mediálneho brífingu taktiež prehovorila aj smerom k duelu s Young Angels Košice: „Čo vieme, tak majú tam pár zahraničných hráčok, takže veľa bude o nich. Je tam veľa mladých Sloveniek, ktoré sú tiež šikovné. Momentálne je to ale o nás. My si musíme dať svoje princípy dokopy a uvidíme, s čím prídu Košice.“

Ďalší zápas, v rámci 2. kola extraligy, budeme hrať opäť doma, a opäť to bude šláger, keďže v stredu 4. októbra pricestuje pod Urpín MBK Ružomberok, ktorý sa prebojoval do skupinovej fázy EuroCupu. „Verím, že zažijeme takú atmosféru, aká panovala ku koncu minulej sezóny. Takisto verím, že my sa fanúšikom odvďačíme takými výkonmi, aké sme v závere minulej sezóny predvádzali. Ešte dolaďujeme nejaké veci, takže snáď sa budeme každým zápasom zlepšovať a diváci sa budú baviť tak, ako aj my,“ dodala na záver trénerka Žirková.

Vstupenky na oba najbližšie domáce zápasy, ako aj permanentky, si môžete zakúpiť na tomto odkaze – VSTUPENKY A PERMANENTKY NA SLÁVIU.