Žirková pred šlágrom s Čajkami: Opäť ich môžeme potrápiť, divákov budeme veľmi potrebovať

Po dlhom, mesiac a pol trvajúcom čakaní tu máme konečne domáci zápas. Už v stredu privítame v extraligovom šlágri úradujúce majsterky z Piešťan. Veríme, že už ste hladní po basketbale a prídete podporiť naše pumy v hojnom počte.

A ono to konečne vyšlo. Tak zakončila trénerka Slávie Zuzana Žirková svoju prvú odpoveď počas rozhovorov po dramatickom finále Slovenského pohára žien v Ružomberku. Na Liptove sme sledovali prvé víťazstvo banskobystrických basketbalistiek nad Piešťanskými Čajkami od októbra 2019. Ukončenie dlhej série prehier proti aktuálnemu lídrovi tabuľky je tou najlepšou pozvánkou na stretnutie 3. kola nadstavbovej skupiny o 1. až 4. miesto. Čajky budú o to viac motivované poraziť náš tím aj v treťom tohtosezónnom extraligovom meraní síl. Od hráčok Slávie sa zas bude očakávať viac ako predtým.

„Ťažký zápas pre obe družstvá, vzhľadom k aktuálnemu programu a cestovaniu. Bude to viac o nejakej pohode v tíme. Čajky nám určite budú chcieť vrátiť prehru po poslednom spoločnom zápase. O to viac musíme byť pripravené, že v domácom prostredí ich môžeme opäť potrápiť a ukázať divákom, ktorých budeme veľmi potrebovať, že sa bude na čo pozerať,“ hovorí trénerka bystrických púm Zuzana Žirková.

Oba celky majú za sebou víkendový dvojzápas v Alpe Adria Cupe. Zatiaľ čo naše pumy si v súťaži udržali stopercentnú bilanciu, tím z kúpeľného mesta po výhre nad rakúskym St. Pöltenom (92:53) zaváhal v Slovinsku proti domácemu ŽKK Triglav (46:58), nášmu semifinálovému súperovi. Pred finále Slovenského pohára sa pumy s Čajkami stretli a aktuálnej sezóne trikrát. V extralige zvíťazili Piešťany dvakrát o jedenásť bodov, v semifinále Federálneho pohára o trinásť.

Stretnutie 3. kola nadstavbovej časti Niké Extraligy žien medzi Sláviou Banská Bystrica a Piešťanskými Čajkami má naplánovaný úvodný rozskok na stredu 28. februára o 18.00 h v Športovej hale Dukla na Štiavničkách. Vstupenky si môžete zakúpiť na tomto odkaze – VSTUPENKY: SLÁVIA – ČAJKY.