Skupina Alpe Adria Cupu je za nami, slávistky ju ovládli dominantným spôsobom

Po úspechu v Slovenskom pohári prišiel na rad ten Alpsko-jadranský. Naše pumy v rakúskom Klosterneuburgu cez víkend porazili vysokým rozdielom KAŽL Split aj domáci tím. Skupinu B tak ovládli bez prehry.

V sobotu stovka Splitu

Naším prvým víkendovým súperom bol KAŽL Split, aktuálne piaty celok tabuľky chorvátskej ligy. Zatiaľ čo v prvom vzájomnom meraní síl vyhrali naše pumy v Maribore len o 10 bodov, tentokrát jasne dominovali a tento náskok si vypracovali už v prvej štvrtine (11:21). V druhej inkasovali len tri trestné hody a jeden kôš z hry, pričom za desať minút nastrieľali až 33 bodov, a tak bolo po polčase rozhodnuté (16:54).

Schuti si zahrali všetky hráčky a náskok Slávie narastal výrazne aj po zmene strán. Zverenkyne trénerky Zuzany Žirkovej pokorili 30-bodovú hranicu aj v tretej časti a pri 55-perecentnej úspešnosti streľby z poľa z toho bola stovka. Z pohľadu štatistík zaujalo až 36 asistencií, 25 ziskov, ale aj 8 blokov, z ktorých polovica patrila Kristýne Brabencovej.

Alpe Adria Cup – skupina B – 5. kolo – sobota 24.02.2024, 16.00 h – Happyland, Klosterneuburg (Rak.)

KAŽL Split – Slávia Banská Bystrica 34:111 (11:21, 16:54, 25:85)

Štvrtiny: 11:21, 5:33, 9:31, 9:26.

Zostava Slávia Banská Bystrica a body: Malashka 19, Pulliam 13/3 trojky, Bura 10, Mujović (C) 3, da Cruz 2 (Podhradská 12, Bogićević 12, Brabencová 11, Striešová 9, Martišková 9/9 asistencií, Holíková 6, Užovičová 5).
Trénerka: Z. Žirková.

TH: 11/12 – 12/15, trojky: 5/19 – 9/20, fauly: 16 – 15, doskoky: 28 – 52, asistencie: 3 – 36, zisky: 7 – 25, straty: 35 – 14, bloky: 1 – 8, streľba z poľa: 9/54 (16%) – 45/81 (55%). Kompletný štatistický prehľad nájdete tu.

Dominantný výkon aj v nedeľu

V nedeľu sa naše pumy stretli s basketbalistkami domáceho BK Duchess Klosterneuburg, ktorému patrí druhé miesto v tabuľke najvyššej rakúskej súťaže. Opäť mali navrch od úvodu stretnutia a už v prvom polčase dali viac ako päťdesiat bodov (26:56). Tretia štvrtina nevyšla našim hráčkam podľa predstáv, keď ju prehrali o jeden bodík, ale v štvrtej to už bola jasná záležitosť, hoci do stovky nám tentokrát chýbalo 5 bodov.

Pumy trafili až 12 trojok. Najlepšou strelkyňou stretnutia bola 21-bodová Kristýna Brabencová. S 12 bodmi a 11 doskokmi zaznamenala double-double Kseniya Malashka. Trénerka Žirková opäť rotovala všetky hráčky. Slávistky tak s dokonalou bilanciou vyhrali skupinu B Alpe Adria Cupu. V semifinále sa stretnú so slovinským ŽKK Triglav, finálový turnaj sa odohrá počas víkendu 9. a 10. marca v Piešťanoch.

Alpe Adria Cup – skupina B – 6. kolo – nedeľa 25.02.2024, 16.00 h – Happyland, Klosterneuburg (Rak.)

BK Duchess Klosterneuburg – Slávia Banska Bystrica 49:95 (12:24, 26:56, 44:73)

Štvrtiny: 12:24, 14:32, 18:17, 5:22.

Zostava Slávia Banská Bystrica a body: Malashka 12/11 doskokov, Pulliam 11, Bura 9, Martišková 7, Mujović 4 (Brabencová 21/3 trojky, Bogićević 12/3 trojky, Užovičová 8, da Cruz 6, Podhradská 3, Striešová 2, Holíková 0).

Povedali po dvoch víkendových zápasoch

Zuzana Žirková, trénerka Slávie: „Ciele splnené. Zahrali si všetky hráčky, vraciame sme sa zdravé, a to je podstatné. Oba zápasy priniesli to, čo sme očakávali, teda jednoduchú a bojovnú hru, takže sme sa s tým museli vyrovnať. Z hľadiska prípravy na zápas proti Piešťanským Čajkám nám víkend dal pohodu a zápasové tempo.“

Kseniya Malashka, hráčka Slávie: „Myslím si, že to bola dobrá skúsenosť. Užila som si zápasy proti obom tímom, bola to zábava. Porazili sme ich o veľa, ale bola to dobrá príprava na silnejšie tímy. Hrali sme dobre, tímovo. Bolo to fajn, zahrať si proti súperkám zo zahraničia. Čakajú nás Čajky, proti ktorým hrám rada. Sú výborným tímom, majú na súpiske naozaj dobré hráčky. Bijú sa o každú loptu a je to vzrušujúce, hrať proti nim. Myslím si, že posledné víťazstvo s nimi nastavilo určité očakávania a ja sa už neviem dočkať zápasu s nimi.“

Snežana Bogićević, hráčka Slávie: „Tieto dva víkendové zápasy boli svojím spôsobom prípravou na duel s Čajkami. Keď sa pozrieme na výsledky, boli to jednoduché zápasy, ale my sa sústredíme na našu hru a každý jej aspekt. Po Slovenskom pohári, kde sa nám darilo, sme potrebovali ostať v dobrom rytme. Všetky sa už tešíme na zápas proti Čajkám a môžem povedať, že budeme namotivované. Vieme, že to bude náročný duel, špeciálne po tom finále pohára. Verím nášmu tímu a som si istá, že urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme ostali na víťaznej vlne.“

Extraligový šláger medzi Sláviou Banská Bystrica a Piešťanskými Čajkami je na programe v stredu 28. februára o 18.00 h v ŠH Dukla na Štiavničkách. Vstupenky si môžete zakúpiť tu – VSTUPENKY: SLÁVIA – ČAJKY.