Žirková pred semifinále: Rozhodujúce bude, ako sa vysporiadame s ich fyzickou hrou

Už v stredu 3. apríla odštartuje semifinálová séria play-off Niké Extraligy žien medzi Sláviou Banská Bystrica a MBK Ružomberok.

Príprava na semifinále prebiehala aj počas veľkonočných sviatkov. Ako ich strávila trénerka bystrických púm? „Basketbalovo, keďže deti boli v Ostrave na turnaji, tak som sa bola pozrieť aj na ne. Myslím si, že to bolo veľmi obohacujúce z pohľadu trénerky, fanúšičky aj matky,“ odpovedala Zuzana Žirková, ktorá zároveň pred utorkovým tréningom povedala viac aj k príprave na Ružomberok: „Príprava prebiehala viac-menej v tom istom nastavení, akurát sme mali voľno v nedeľu a v pondelok doobeda. Sústredíme sa na naše veci, aby sme ich robili tak, ako máme. Niektoré veci sme prispôsobovali súperovi, aby sme boli pripravené na všetko. Dnes ešte niečo zopakujeme a myslím, že sme pripravené. Každý vie, s kým hráme, aký to bude súboj. O to viac sa musia hráčky, v prvom rade v hlavách, nastaviť a prispôsobiť tomu, čo nás čaká. Rozhodujúci bude náš výkon, ako sa my vysporiadame s ich fyzickou hrou.“

Slávistky a Ružomberčanky sa v doterajšom priebehu sezóny stretli päťkrát, z toho štyrikrát v rámci extraligy, pričom zverenkyne trénera Juraja Suju uspeli raz. Naše pumy zvíťazili aj v semifinále Slovenského pohára na Liptove. Zatiaľ čo Žirkovej zverenkyne v štvrťfinále splnili povinnosť v mestskom derby s BK ŠK UMB, basketbalistky Ružomberka postúpili po dvoch jednoznačných výsledkoch cez Young Angels Košice. Pôjde o súboj druhého a tretieho celku tabuľky po základnej a nadstavbovej časti. Najlepšou strelkyňou MBK je s priemerom 17,41 bodu na zápas Olha Yatskovets.

Prvý zápas semifinálovej série medzi Sláviou Banská Bystrica a MBK Ružomberok má naplánovaný úvodný rozskok na stredu 3. apríla o 18.00 h v Športovej hale Dukla na Štiavničkách. Veríme, že stredoslovenské derby v semifinále je pre banskobystrických športových priaznivcov lákadlom a hneď prvý duel bude sprevádzať výborná atmosféra. Vstupenky si môžete zakúpiť tu a v predaji sú aj vstupenky na oba domáce semifinálové zápasy spolu. Informácie o vstupenkách nájdete tu.

Autor: Slávia BB (R. Blaško). Foto: archív Slávia BB (I. Golembiovský)