Žirková pred Final Four Alpe Adria Cupu: Berieme to ako ďalšiu previerku

Basketbalistky banskobystrickej Slávie strávia druhý marcový víkend v Piešťanoch, kde sa koná finálový turnaj Alpsko-jadranského pohára.

Naše pumy si účasť na Final Four zabezpečili s prehľadom, keď vyhrali všetky zápasy v skupine B. Naposledy, v závere februára, sa radovali z dvoch víťazstiev s rakúskom Klosterneuburgu. „Odohrali sme zápasy mimo slovenskú ligu a konfrontáciu so súpermi z iných krajín vnímame pozitívne. Tešíme sa na ďalšie v rámci Final four. Som rada, že vo väčšine zápasov si zahrali aj mladé baby a získali novú skúsenosť,“ poobhliadla sa za skupinovou fázou trénerka Slávie Zuzana Žirková.

V nedeľu 10. marca spoznáme víťaza premiérového ročníka ženskej edície Alpe Adria Cupu. „Verím, že v budúcnosti bude súťaž kvalitnejšia a aj našim pričinením namotivujeme ďalšie družstvá a kvalita stúpne,“ pokračovala Žirková ohľadom novej súťaže.

Naším semifinálovým súperom bude aktuálne druhý tím slovinskej ligy ŽKK Triglav, ktorý na záver svojho ťaženia v skupine A porazil Piešťanské Čajky 58:46 a zabezpečil si účasť medzi najlepšími štyrmi. „Mladý perspektívny tím, ktorý vyhral nad Piešťanskými Čajkami, takže nás nečaká nič ľahké. Hrajú jednoduchý slovinský basketbal, ktorý je v posledných rokoch veľmi úspešný. Kľúčové bude pokračovať v našom nastavení a hre, ktorou sa chceme prezentovať. Ideme do dvoch najťažších zápasov v Alpe Adria Cupe, takže to berieme ako ďalšiu previerku,“ dodala Žirková.

Semifinále Alpe Adria Cupu medzi Sláviou Banská Bystrica a ŽKK Triglav má naplánovaný úvodný rozskok na sobotu 9. marca o 19.30 h v piešťanskej Diplomat aréne. Priamy prenos môžete sledovať tu a online štatistiky nájdete tu. V nedeľu 10. marca prídu na rad zápasy o konečné umiestnenie. O 14.30 h je na programe súboj o 3. miesto a o 17.00 h začne finále. Denné vstupné na oba zápasy je 6 €, pokladňu otvoria 60 minút pred začiatkom stretnutia.

Program – Final Four Alpe Adria Cup – Diplomat aréna, Piešťany

sobota 9. marca – semifinále

17.00 h: Piešťanské Čajky – KAŽL Split

19.30 h: Slávia Banská Bystrica – ŽKK Triglav (priamy prenosonline štatistiky)

nedeľa 10. marca

14.30 h: o 3. miesto (priamy prenos online štatistiky) 

17.00 h: finále (video prenosštatistický prenos)