Žirková pred duelom v Košiciach: Musíme hrať na bomby

Po reprezentačnej prestávke sa naše slávistky vrátia do akcie v sobotu 18. novembra na palubovke Young Angels Košice.

Už aj s Lindsey Pulliam sa naše pumy pokúsia zdolať anjelky aj vonku. V prvom vzájomnom meraní síl sme v rámci prvého kola uspeli na domácej palubovke po výsledku 93:68. V čom môže byť stretnutie na začiatku odvetnej časti súťaže iné? „Minimálne v tom, že už vieme, čo môžeme od nich čakať. Trochu nás prekvapili svojou rýchlosťou a veľmi jednoduchou hrou, takže na to musíme byť pripravené. Určite nemôžeme do toho zápasu nastúpiť tak, že sa vyhrá sám. Ešte stále sme v inej zostave, v akej by sme mali byť, takže každý takýto zápas musíme hrať na bomby. Samozrejme, že po tom, čo predviedli s Čajkami, to z našej strany nebude žiadna povinnosť, takže ako vravím, musíme ísť na bomby. Začali sme normálnejšie brániť, takže verím, že v tom budeme pokračovať,“ odpovedala trénerka Slávie Zuzana Žirková.

Ako už načrtla trénerka bystrických púm, v sobotu nás čaká súper, ktorý práve na domácej palubovke ukončil dlhočiznú víťaznú šnúru úradujúcich majsteriek z Piešťan, a to v 2. kole výsledkom 97:94. Young Angels podľahli ešte Ružomberku, a tak momentálne uzatvárajú prvú štvorku. Ich najlepšou strelkyňou je s priemerom 18,86 bodu na zápas Američanka Nicole Leidel.

Zuzana Žirková zanechala v Košiciach významnú a nezmazateľnú stopu, ale blížiacu sa návštevu metropoly východu špeciálne neprežíva: „Už som sa tam vrátila, keď sme hrali s CBK, takže až také špeciálne to pre mňa nie je. Beriem to ako každý iný ligový zápas. Budem tam v inej pozícii oproti tomu, keď som tam hrávala a trénovala.“

Stretnutie 8. kola Niké Extraligy žien medzi Young Angels Košice a Sláviou Banská Bystrica má naplánovaný úvodný rozskok na sobotu 18. novembra o 17.00 h v hale SOŠ priemyselných technológii v košickej časti Šaca. Priamy prenos môžete sledovať na Niké TV, online štatistiky nájdete na tomto odkaze.