Lindsey Pulliam späť v Slávii

Do banskobystrickej Slávie sa počas reprezentačnej prestávky vrátila Lindsey Pulliam, ktorú si určite dobre pamätáte z minulej sezóny.

Lindsey Pulliam začala sezónu v na Islande v klube Valur Reykjavik, kde v každom zo svojich šiestich ligových vystúpení nastrieľala viac ako dvadsať bodov. Celkovo sa prezentovala priemerom 25,7 bodu a 8,8 doskoku na jeden duel.

„Na Islande som hrala dobre, tímu sa taktiež darilo, keď sme sa držali v hornej polovici tabuľky. Zo Slávie mi ale prišla dobrá ponuka. Trénerku, tím i prostredie už dobre poznám a v Banskej Bystrici sa cítim príjemne, takže som sa rozhodla prísť sem naspäť. Viem, že v lige sa tímu celkom darí, ale v Eurocupe je to horšie. Máme však šancu vyhrať titul, čo je aj mojím cieľom, aj preto som sa vrátila. Budem robiť čokoľvek, čo môže tímu pomôcť vyhrávať na domácej i európskej scéne. Chcem pokračovať v osobnom napredovaní, hrať dobre a vyhrať titul,“ povedala po svojom návrate do Banskej Bystrice Lindsey Pulliam, ktorá už trénuje s bystrickými pumami.

Príčiny návratu jednej z opôr z minulej, striebornej sezóny poodhalila trénerka Zuzana Žirková: „Na začiatku sezóny sme ohľadom Lindsey najprv nevedeli, že čo a ako ďalej. Chceli sme aj nechceli, aby sa vrátila. Súpiska už ale bola taká, aká bola a mysleli sme si, že to bude postačujúce. Ale tým, že nastali tie zranenia a iné veci, sme sa s ňou dohodli a neváhala ani sekundu.“

V minulom extraligovom ročníku si 24-ročná, 178 cm vysoká strieľajúca rozohrávačka pripisovala v priemere 15,64 bodu na zápas. Svoje najlepšie zápasy v drese Slávie odohrala v play-off, keď v semifinále aj finále pokorovala 20-bodovú hranicu. Z ničoho si nerobí zbytočne ťažkú hlavu a na palubovke pôsobí chladnokrvným dojmom. Aj to sú vlastnosti, kvôli ktorým ju Zuzana Žirková rada vidí späť v tíme: „Je to presne to, čo nám chýba. Síce robíme, robíme, veľa vecí perfektne zvládneme, ale zakončenie nám naozaj robí problém. Ja verím, že Lindsey to s tou svojou bezproblémovou hlavou zvládne v tých momentoch, keď to budeme potrebovať.“