Žirková pred Čajkami: Verím, že sa príde pozrieť veľa ľudí a nesklameme ich

Naše slávistky zakončia kalendárny rok atraktívnym šlágrom. V nedeľu doma privítajú v repríze finále extraligy a pohára úradujúce majsterky z Piešťan.

Bystrické pumy porazili Piešťanské Čajky naposledy ešte v októbri 2019. V prvom vzájomnom tohtosezónnom meraní síl zvíťazili v kúpeľnom meste domáce o 11 bodov. Odvtedy sa však náš káder obmenil, keď v ňom už nenájdeme skúsenú reprezentantku Sabínu Šimonovičovú. Žofia Hruščáková je stále na listine zranených. Kedy, a či sa vráti, je stále vo hviezdach. Náš tím v uplynulých týždňoch posilnila Američanka Lindsey Pulliam a najnovšou posilou je draftová 35-ka WNBA z tohto roka, Kseniya Malashka, ktorá si odkrútila debut v uplynulom extraligovom zápase proti CBK Košice.

V nedeľňajšom šlágri druhého s prvým tak bude situácia, minimálne na našej strane, trochu iná. „Áno, budeme v inom rozpoložení. Bude to posledný domáci zápas v roku a verím, že sa príde na nás veľa ľudí pozrieť a nesklameme ich. Mali sme dobré posledné zápasy, či už v Alpe Adria Cupe, alebo aj ten posledný v Eurocupe. Len v tom musíme pokračovať a odohrať dobrý zápas,“ želá si početnú kulisu trénerka Zuzana Žirková.

Slávistky absolvovali v rámci prípravy aj menší teambuilding, keď sa vo štvrtok večer stretli na banskobystrických vianočných trhoch. „Bolo toho dosť a celý týždeň ťaháme. Aj som si to tak vypočítala, ako keby bola nedeľa a od piatka začneme opäť normálne. Myslím si, že tomuto kolektívu to momentálne padlo vhod. Takáto zmena v programe môže vždy pomôcť, takže pokúsili sme sa aj takýmto spôsobom a ja verím, že to kolektívu pomôže,“ vysvetlila Žirková.

Oba celky hrali aj v tejto sezóne FIBA EuroCup, ani jednému sa nepodarilo postúpiť zo skupiny. Azda najväčšou hviezdou Čajok je Američanka Ke’Shunan James, ktorá s priemerom 20 bodov na zápas vedie tabuľku extraligových strelkýň. Stretnutie 12. kola Niké Extraligy žien medzi Sláviou Banská Bystrica a Piešťanskými Čajkami má naplánovaný úvodný rozskok na nedeľu 17. decembra o 18.00 h v ŠH Dukla na Štiavničkách. Vstupenky si môžete tu – VSTUPENKY: SLÁVIA – ČAJKY.

Vedenie klubu si pripravilo aj vianočný darček – všetky naše mládežnícke hráčky budú mať vstup na stretnutie zadarmo. Taktiež aj deti do 12 rokov budú mať vstup zadarmo.