V plnej hale s cieľom byť opäť tým tímom, ktorý porazil Čajky

Basketbalistky banskobystrickej Slávie čaká už v poslednú aprílovú stredu mimoriadne dôležitý domáci zápas finálovej série Niké Extraligy žien. Chcú byť iným tímom ako v sobotu na palubovke Piešťanských Čajok.

„Musí prísť úplne nový tím a ja verím, že doma sme nový tím. Teraz už ide pre nás o všetko,“ povedala na záver sobotňajšieho pozápasového rozhovoru trénerka bystrických púm Zuzana Žirková. Jej zverenkyniam v sobotu v kúpeľnom meste nevyšiel najmä vstup do druhého polčasu a v priebehu tretej štvrtiny definitívne stratili nádej na obrat.

Naša česká krídelníčka Kristýna Brabencová napriek prehre o tridsať bodov znela v sobotu po úvodnom finálovom stretnutí odhodlane: „Hodíme to za hlavu, odpočinieme si a od pondelka budeme ten tím, ktorý dokázal Čajky poraziť o rovnaký počet bodov. Verím, že to doma zlomíme a otočíme sériu. Myslím si, že doma to budú väčšie nervy, väčší boj.“

Tréner Piešťanských Čajok Peter Jankovič už po sobotňajšom stretnutí avizoval, že pod Urpínom by to mohlo byť o inom. „Očakávam určite oveľa ťažší zápas. Ťarchu zodpovednosti sme prehodili na nich, musia sa oni vysporiadať s tým tlakom, ale tam sa hrá veľmi ťažko. Odohrali sme tam dobré zápasy, ale aj zlé. Možno sme v nejakej psychickej výhode, ale toto už je séria, v ktorej treba trikrát vyhrať a je jedno ako.“

Druhý duel finálovej série play-off Niké Extraligy žien medzi Sláviou Banská Bystrica a Piešťanskými Čajkami má naplánovaný úvodný rozskok na stredu 24. apríla o 18.00 h v Športovej hale Dukla na Štiavničkách. V čase publikovania článku bolo v online predpredaji k dispozícii už len niekoľko desiatok vstupeniek, takže ak chcete zažiť skvelú atmosféru a tlačiť naše pumy za vyrovnaním stavu série, odporúčame poponáhľať sa – VSTUPENKY NA FINÁLE.