Tento víkend patrí posledným dvom zápasom v skupine Alpe Adria Cupu

Po pohárovom úspechu v Ružomberku prišli v programe našich slávistiek na rad posledné dva zápasy v skupine B Alpsko-jadranského pohára.

Po troch zápasoch na finálovom turnaji Slovenského pohára mali bystrické pumy zaslúžený oddych. „Baby dostali dva dni voľna, ale už je čas pokračovať ďalej. Niekedy je ťažké sa rozbehnúť po troch zápasoch v rade. Verím, že sebavedomie sa pohlo tým správnym smerom. Chceme pokračovať v našom nastavení a cieľoch smerovaných k zápasom našej ligy. Vždy, keď je priestor, dostanú veľkú minutáž mladé hráčky. Určite tomu bude tak aj teraz, zaslúžia si minúty na ihrisku, aby ich istota v zápasoch rástla. Zápasy Alpe Adria Cupu sú špecifické v jednoduchosti prejavu našich súperov. Sú to mladé družstvá, ktoré získavajú skúsenosti a jednoduchosť, nás to núti viac pracovať,“ hovorí trénerka Slávie Zuzana Žirková.

Dva dni voľna ocenila aj Erika Holíková, ktorá v štvrtej štvrtine a predĺžení finále Slovenského pohára proti Piešťanským Čajkám trafila dve kľúčové trojky: „Dva dni voľna som strávila prevažne oddychom, keďže po pohári som bola dosť unavená. Taktiež som využila čas na pozeranie filmov, ktoré som si už dlhšie chcela pozrieť. Po dvoch dňoch voľna sa vždy ťažšie rozbieha na tréningoch, ale nálada je napriek tomu dobrá. Určite nám tento úspech dodá sebavedomie, no musíme zostať nohami na zemi a nebrať nič ako samozrejmosť.“

v stredu 28. februára od 18.00 h budeme hrať proti Piešťanským Čajkám opäť. Neskôr privítame v domácom prostredí aj Ružomberok. Erika Holíková preto oceňuje, že vďaka Alpe Adria Cupu si slávistky zahrajú aj proti iným súperom: „Naším cieľom bude určite pokračovať v hre z predošlých zápasov. Ešte viac zlepšiť komunikáciu na ihrisku a aj obranu. Tiež tieto zápasy môžeme využiť na vylepšenie útoku, kde občas stále máme momenty, keď nevieme čo a ako. Tímy z Alpe Adria Cupu sa snažia hrať rýchlo a jednoducho. Tieto zápasy však ponúkajú kus zmenu, pretože dosť často hráme proti Piešťanom a Ružomberku, takže je fajn, že sa stretávame aj s inými družstvami.“

Naše pumy okupujú prvú priečku skupiny B so stopercentnou bilanciou, keď pozbierali po dve výhry v Maribore aj v Splite. Teraz sa nachádzajú v rakúskom Klosterneuburgu. V sobotu 24. februára o 16.00 h sa stretnú s KAŽL Split a v nedeľu 25. februára o 16.00 h ich vyzve domáci tím. Odkazy na online štatistiky a priame prenosy nájdete nižšie.

Program Slávie – Alpe Adria Cup – skupina B – 3. hrací víkend – Happyland, Klosterneuburg (Rak.)

sobota 24.02. o 16.00 h: KAŽL Split – Slávia Banská Bystrica (štatistikypriamy prenos)

nedeľa 25.02. o 16.00 h: BK Duchess Klosterneuburg – Slávia Banska Bystrica (štatistikypriamy prenos)