Streda bude opäť patriť basketbalu, pumy privítajú Šamorín

Naše slávistky čaká v stredu posledný domáci zápas v extraligovej nadstavbe. Na domácej palubovke privítame ŠBK Šamorín.

Zverenkyne trénerky Zuzany Žirkovej v prvom vzájomnom meraní síl v nadstavbovej skupine o 1. až 4. miesto pokorili v Šamoríne stovku, no inkasovali až 61 bodov. „V poslednom vzájomnom zápase sme od Šamorína inkasovali viac bodov ako sme si predstavovali. Pramenili vo veľkej miere z našich chýb v komunikácii a spolupráce, respektíve nespolupráce v obrane. To bude jedna z vecí, na ktorú budeme zacielené,“ hovorí asistentka trénerky Laura van Dalen.

Po finálovom turnaji Alpsko-jadranského pohára nám chýba Kseniya Malashka aj Božica Mujović. Natália Martišková už bola na súpiske, ale do zápasu nezasiahla. Maródku rozšírila v priebehu finále s Piešťanskými Čajkami Lindsey Pulliam a dlhodobo zranené sú Žofia Hruščáková a Nina Janštová. „Áno, máme po Final Four Alpe Adria Cupu niektoré zranené hráčky a ešte nevieme, v akej zostave nastúpime, ale to nemení nič na tom, akým basketbalom sa chceme prezentovať. Mentálne nastavenie, sila kolektívu a chopenie sa príležitosti tým správnym spôsobom aj tých, ktoré v ostatných zápasoch takú minutáž možno nemajú, bude pre nás tiež kľúčové. Máme obrannú aj útočnú silu, len to treba ukázať na ihrisku. Ja verím, že v stredu si naši fanúšikovia opäť nájdu cestu ho haly a my ich budeme môcť potešiť,“ reaguje van Dalen.

V zápase tak zrejme dostanú priestor aj najmladšie pumy na súpiske, ktoré si taktiež zaslúžia vašu podporu. Veríme, že po pekných návštevách proti Čajkám a Ružomberku zavítate v hojnom počte aj na stretnutie 5. kola nadstavbovej skupiny Niké Extraligy žien o 1. až 4. miesto proti ŠBK Šamorín. Úvodný rozskok je naplánovaný na stredu 13. marca o 18.00 h v Športovej hale Dukla na Štiavničkách. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji tu – VSTUPENKY: SLÁVIA – ŠAMORÍN. Informácie o predaji vstupeniek pred zápasom na mieste nájdete tu.