Pumy strávia víkend v Košiciach, čaká ich dvojzápas s CBK a Young Angels

Tím Slávie musí z Eurocupu opäť prepnúť na extraligu. Po jednodňovej pauze totiž pumy v prvý novembrový víkend odohrajú hneď dva zápasy v metropole východu. V sobotu ich vyzve nováčik CBK, v nedeľu je zas na programe dohrávka proti Young Angels.

Najbližší extraligový duel odohrajú hráčky Slávie už v sobotu 5. novembra, keď o 18.00 h nastúpia košickej Šaci na stretnutie 5. kola proti domácemu nováčikovi CBK. Na druhý deň, v nedeľu 6. novembra od 17.00 h, sa naše pumy opäť predstavia v telocvični Strednej odbornej školy Košice – Šaca, keď sa v dohrávke 2. kola stretnú s domácimi Young Angels.

„Nebude to nič jednoduché, dva zápasy v priebehu dvoch dní po zápase Eurocupu. Ja len dúfam, že aspoň niektoré hráčky sa dajú zdravotne do poriadku, aby sme mohli mať v rotácii viac hráčok. CBK a Young Angels sú mladé, húževnaté tímy. Podľa mňa budú hrať agresívne, budú na nás tlačiť, budú chcieť využiť to, že môžeme byť unavení. Na to sa treba pripraviť. Myslím si, že je to stále o nastavení v hlavách. My musíme urobiť všetko pre to, aby sme od úvodu diktovali tempo, čo sa nám aj v posledných extraligových zápasoch darí,“ povedal ešte po štvrtkovom zápase Eurocupu tréner púm Miloslav Michálik.

„Bude to náročné z toho pohľadu, že hráme v sobotu aj nedeľu. Ja verím, že si rozložíme sily a budeme sa prezentovať našou hrou. Je to určite náročné, potrebujeme sa aj mentálne nastaviť. Treba si oddýchnuť a odohrať dobrý víkend, aby sme išli do ďalších zápasov s lepšou náladou,“ dodala po štvrtkovom súboji s Čajkami kapitánka Slávie Laura van Dalen.

Internetový priamy prenos zo zápasu proti CBK Košice môžete sledovať na tomto odkaze – LIVE STREAM: CBK – SLÁVIA. Štatistický prenos zas nájde tu – LIVE STATS: CBK – SLÁVIA. „CBK majú, rovnako ako Young Angels, dosť mladých hráčok. Sú tam dve skúsenejšie hráčky, Lucia Kašperanová s Michaelou Lukačíkovou, obidve sú hráčky na perimetri. Kašperanová patrí k najlepšie bodujúcim hráčkam v rámci extraligy (aktuálne 5. miesto, 92 bodov, pozn. red.), takže bodová sila u nej je, na to sa musíme pripraviť. Miška Lukačíková je na strede, pod košom majú mladé hráčky. Nejaké informácie máme, vieme, čím sa asi budú prezentovať,“ povedal o našom sobotnom súperovi Michálik. Družstvo CBK sa aktuálne nechádza v tabuľke na predposlednej 7. priečke, svoju jedinú výhru si pripísalo proti UMB.

V predaji sú už vstupenky na naše najbližšie domáce zápasy. Vo štvrtok 10. novembra o 19.00 h privítame doma v hale na Štiavničkách v rámci 3. kola skupiny C FIBA Eurocupu poľský tím InvestInTheWest Enea Gorzow. V sobotu 12. novembra od 18.00 h zas budeme opäť hostiť Piešťanské Čajky, tentokrát v rámci 8. kola Niké Extraligy žien. Vstupenky na oba zápasy jednotlivo, ako aj výhodné vstupenky na oba zápasy spolu, nájdete na tomto odkaze – VSTUPENKY NA DOMÁCE ZÁPASY SLÁVIE.