Pumy chcú hrať v novej sezóne semifinále, vo vedení je Juraj Koval

Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica vstupujú do novej sezóny v Niké Extralige žien s vysokými ambíciami. Predovšetkým chcú nadviazať na predchádzajúcu sezónu a opäť si zahrať semifinále, čiže dostať sa do elitnej štvorky. Nie je však vylúčený ani prípadný zisk historickej medaily.

V družstve bystrických púm po historickom štvrtom mieste nenastali výrazné zmeny. Odišli tri hráčky, konkrétne Alexandra Belušová (už pod novým priezviskom Buknová) do majstrovského Ružomberka, potom pivotka Lucia Žilinská, ktorá študuje a hrá v Kanade a napokon Alena Mesárošová, stala sa novou posilou Slovana Bratislava. Do nášho tímu sa pripojila staronová basketbalistka Michaela Grigerová z Popradu (pod Urpínom pôsobila v predvlaňajšej sezóne) a z mládeže budú hrať v extraligovom tíme žien Simona Sliacka (pred rokom prišla na strednú školu do Banskej Bystrice, pochádza z Ružomberka) a Federika Rausová (juniorka ŠKP 08, odchovankyňa Zvolena).

„Ciele sa nemenia. Znova chceme zapracovať mladé hráčky do extraligového družstva. Dať im možnosť rastu. Boli by sme radi, aby potenciálne reprezentantky potvrdili progres z minulej sezóny a boli znovu lepšie. Stabilizácia kádra bude tiež jednou z úloh. Zopakovať 4. miesto z minulej sezóny nebude jednoduché. Uvidíme, aká bude nakoniec sila ostatných družstiev, ale určite sa chceme oň pobiť,“ – prezradil tréner ženského extraligového tímu ´púm´ Miloslav Michálik, pričom k aktuálnej sile kádra poznamenal:

„Snažíme sa stabilizovať káder už tretí rok. K určitým zmenám v ňom však došlo. Odišli tri hráčky Belušová, Žilinská a Mesárošová, na druhej strane sa vrátila do družstva Miška Grigerová z Popradu, ktorá by mala byť adekvátnou náhradou za Sašu Belušovú. V tomto vidím našu výhodu, že s minimálnymi obmenami sme pokope už tretí rok. Takže kvalita z predchádzajúceho roka by sa mala zachovať. Do družstva sme zaradili opäť šikovné hráčky z klubu – Feďu Rausovú s ročníkom 2003 a Simču Sliacku, ročník 2005.Možno vekom budeme opäť mladší, ale skúsenosťou o rok starší.“

Leave a Reply