Preview: V poslednom domácom zápase pred play-off nás čaká Šamorín

Basketbalistky banskobystrickej Slávie zakončia trojzápasovú šnúru domácich duelov v nadstavbovej skupine stretnutím so Šamorínom. Naše pumy môžete prísť podporiť netradične v nedeľu.

So Šamorínom sme vyhrali všetky tri doterajšie vzájomné zápasy v sezóne. Naposledy sme hrali proti ŠBK vonku a zvíťazili sme o 40 bodov. „V nedeľu nás čaká posledný domáci zápas v nadstavbovej časti. Šamorín má svoju kvalitu, najmä na doskoku. Majú tam hráčky, ktoré rady chodia na útočné doskoky, ale my sa musíme zamerať na seba. V tomto zápase musíme začať koncentrovane, lebo posledných pár zápasov nám ušiel začiatok. Chceme ukončiť nadstavbu doma víťazstvom, a tak prilákať priaznivcov na play-off,“ hovorí pred nedeľňajším stretnutím 5. kola nadstavbovej skupiny Niké Extraligy žien asistent trénerky Slávie Michal Suriak.

„Vzhľadom na to, že hráme až v nedeľu, tak sa nám tento týždeň trošku predĺžil a musel sa harmonogram tomu prispôsobiť. Na tréningoch sme mali dostatok priestoru venovať sa špecifickým veciam, ktoré majú našu hru posunúť vpred. Dôležité je, aby sme to dokázali preniesť aj do zápasov. V nedeľu máme priestor ukázať to,“ povedala k poslednému týždňu tréningovej prípravy Laura van Dalen. Kapitánka Slávie povedala pár viet aj k samotnému blížiacemu sa duelu so štvrtým celkom tabuľky: „Šamorín má skúsené hráčky. Poznáme sa, poznáme ich štýl hry, ale za mňa je kľúčové v prvom rade sústrediť sa na našu hru, úlohy a ciele. Zodpovedná práca, ktorá prináša radosť nám a aj našim fanúšikom, ktorých rady uvidíme a budeme počuť.“

Pokiaľ ide o absencie, tak dlhodobo zranená je Nina Janštová. Anna Kaliuzhna s Barborou Cvoligovou pokračujú v sezóne na hosťovaní v tíme BK ŠK UMB Banská Bystrica. Po zranení už naplno trénuje s tímom Dominika Kollárová a Simona Neuschlová.

Stretnutie 5. kola nadstavbovej skupiny o 1. až 4. miesto Niké Extraligy žien medzi Slávou Banská Bystrica a ŠBK Šamorín má naplánovaný úvodný rozskok na nedeľu 26. februára o 18.00 h v ŠH Dukla na Štiavničkách. Vstupenky si môžete zakúpiť na tomto odkaze – VSTUPENKY NA ŠAMORÍN.