Preview: Nadstavbovú skupinu zakončíme siedmym súbojom s Čajkami v sezóne

Pred Federálnym pohárom a následným play-off čaká našu Sláviu ešte záverečný duel nadstavbovej skupiny extraligy v kúpeľnom meste. Ak zrátame zápasy v Eurocupe, slovenskej extralige a pohári, pumy sa s Čajkami stretnú už po siedmykrát v sezóne.

Vo všetkých doterajších vzájomných dueloch v sezóne sa z výhry radovalo družstvo Piešťan. Všetky boli viac-menej podobné, keď Čajky vyhrali zakaždým presvedčivým rozdielom. Môže byť v sobotu v Diplomat aréne niečo inak? „Iný môže byť náš výkon. Ony nemajú čo meniť, budú hrať svoju hru, nátlakovú hru, ktorá na nás fungovala. My musíme určite zachytiť začiatok, lebo s tým máme v poslednej dobe problém, aby sme mohli hrať s nimi nejakú vyrovnanú partiu. Takže treba dobre začať a udržať s nimi tempo, aby bol zápas vyrovnanejší. Hlavne aby sa to ľuďom páčilo a aby sme sa my dokázali z toho zápasu pripraviť na tie, ktoré nás čakajú,“ hovorí pred sobotňajším stretnutím v Piešťanoch trénerka Slávie Zuzana Žirková.

Bystrické pumy medzi sebou v stredu privítali novú posilu – reprezentantku Žofiu Hruščákovú (viac v článku tu). Bude už 28-ročná, dvojnásobná najlepšia basketbalistka Slovenska pripravená zasiahnuť do hry naplno? „Uvidíme, ako to celé bude. Pôjdeme na to postupne. Prioritou je pre nás teraz play-off, a na to sa budeme sústrediť. Takže momentálne to bude len nejaké zapracovanie do tímu,“ odpovedala Žirková.

Šéfka lavičky bystrických púm zároveň prezradila, na čo bol zameraný tréningový proces v poslednom týždni: „Pokračovali sme v tréningu obrannej činnosti. Chýba nám komunikácia, takže gro tréningov je založené na týchto veciach. Sústredíme sa hlavne na seba. Za 72 inkasovaných bodov proti Šamorínu dostali dievčatá v utorok „odmenu“, aj keď som trošičku zmäkla, a ten tréning nebol až taký náročný, aký mal byť, ale odrobili si to.“

Stretnutie 6. kola nadstavbovej skupiny Niké Extraligy žien medzi Piešťanskými Čajkami a Sláviou Banská Bystrica má naplánovaný úvodný rozskok na sobotu 4. marca o 19.00 h v piešťanskej Diplomat aréne. Internetový priamy prenos môžete sledovať na tomto odkaze – Niké TV.