Milica Deura: Odovzdáme zo seba to najlepšie a pokúsime sa postúpiť

Basketbalistky banskobystrickej Slávie čaká už dnes, vo štvrtok 13. októbra od 19.00 h odveta kvalifikácie EuroCupu. Pred zápasom o postup do skupinovej fázy na palubovke gréckeho celku Eleftheria Moschatou nám povedala viac naša rozohrávačka Milica Deura a tréner Miloslav Michálik.

Pred týždňom si bystrické pumy vyslúžili pozápasový aplauz v stoji v slušne zaplnenej hale na Štiavničkách. Hráčky Slávie dokázali v atraktívnom zápase dvakrát stiahnuť dvojciferné manko, čím ukázali svoju vôľu pobiť sa o postup. Prehra o bod nám pred odvetou dáva nádej.

Zatiaľ čo naša Slávia cez víkend v rámci slovenskej extraligy pauzovala, náš súper sa v nedeľu stretol v gréckej najvyššej súťaži s celkom AS Niki Lefkadas, ktorému podľahol o 21 bodov.

„Pozreli sme si zápas Eleftherie v poslednom ligovom kole, takisto sme si zhodnotili náš prvý zápas. Celý týždeň sme venovali príprave na nadchádzajúce stretnutie. Snažili sme sa získať informácie o súperovom spôsobe hry, a na ten sme sa zamerali v tréningovom procese. Nastavili sme si nejaké obranné pravidlá, takisto sme upravili niektoré veci v útoku, o ktoré by sme sa chceli opierať. Myslím si, že sme urobili v rámci možností to, čo sme mali. Ale jednoducho, rozhoduje momentálna výkonnosť a prístup každej jednej hráčky. Vieme, kde sme mali problém v prvom zápase. Bolo to hlavne naše obranné odstavenie a ich útočný doskok, takže na to sme kládli počas týždňa veľký dôraz,“ opísal prípravu na odvetný zápas tréner Slávie Miloslav Michálik.

V domácom zápase proti Eleftherii si odkrútila debut v našom drese Milica Deura, ktorá ešte v závere septembra hrala na majstrovstvách sveta v Sydney. Kapitánka Bosny a Hercegoviny sa pripojila k pumám v utorok 4. októbra, teda tesne pred prvým zápasom kvalifikácie EuroCupu. „Je to dobrý pocit, byť tu s tímom po majstrovstvách sveta. Stále získavam všetky dojmy z nového prostredia a snažím sa každého spoznať. Teším sa na sezónu a všetky výzvy, ktoré sú pred nami,“ opísala svoje pocity po týždni a pár dňoch v tíme bystrických púm Milica Deura, ktorá sa v prvom zápase prezentovala 16-timi bodmi, pričom premenila tri z piatich svojich trojkových pokusov.

Družstvo Slávie má za sebou náročnú stredu, keď po krátkom spánku vyrazilo smer Atény. „Skoro ráno sme vyštartovali z Banskej Bystrice, potom sme leteli z Viedne a prišli do Atén akurát na obed. Po oddychu sme absolvovali večerný tréning a finálnu prípravu na zápas. Hala je malá, ale vyzerá pekne. Dúfam, že tu odohráme naozaj dobrý zápas,“ priblížila Milica Deura.

Bystrické pumy majú šancu vybojovať pre banskobystrických fanúšikov ďalšie európske zápasy. Na postup potrebujú výhru aspoň o dva body, výhra Slávie o bod by dostala zápas do predĺženia. „Všetci sa tešíme na zápas, sme už plní očakávaní. Myslím si, že dievčatá sú pripravené urobiť všetko pre to, aby sme boli úspešní. Ja dúfam, že neostaneme len pri slovách, ale potvrdíme to aj výkonom na ihrisku. Jediné čoho sa obávam je to, ako zvládneme zápas po fyzickej stránke, lebo cestovanie nebolo jednoduché. Vstávali sme v stredu okolo jednej-druhej, odchádzali sme o tretej ráno, čiže sme stratili jednu noc. Dúfam, že si ešte oddýchneme a budeme stopercentne pripravení na zápas,“ zneli odhodlané slová trénera Michálika po stredajšom večernom tréningu.

„Očakávam náročný boj a atraktívny zápas. Odovzdáme zo seba to najlepšie, pokúsime sa vyhrať a postúpiť do skupinovej fázy EuroCupu,“ dodala rozohrávačka Slávie Milica Deura.

Internetový priamy prenos

Odvetné stretnutie kvalifikácie EuroCupu medzi Eleftheriou Moschatou a Sláviou Banská Bystrica má naplánovaný úvodný rozskok na 19.00 h stredoeurópskeho letného času. Priamy prenos môžete sledovať online na kanáli FIBA.