Michaela Grigerová: Zápas so Šamorínom nebude jednoduchý, ale bude sa na čo pozerať

Náročný zápasový program A-tímu banskobystrickej Slávie pokračuje v stredu 19. októbra stretnutím 4. kola extraligy žien, v ktorom o 19.00 h privítame v hale na Štiavničkách ŠBK Šamorín. Po pondelkovom tréningu sme vyspovedali našu rozohrávačku Michaelu Grigerovú a trénera Miloslava Michálika.

V družstve Slávie panuje dobrá nálada, keďže pumy majú za sebou úspešnú kvalifikáciu EuroCupu a dominantnú domácu výhru v bystrickom derby. „Myslím si, že až na prvý, nie veľmi vydarený zápas proti Piešťanom, sme odohrali dobré zápasy. Začali sme sa sústrediť viac na využívanie našich silných stránok. Snažíme sa tiež viac o vyváženosť hry na perimetri a pod košom. V posledných zápasoch nám to vychádzalo predovšetkým, keď sme hrali rýchlo dopredu. Na to je však potrebná dobrá a disciplinovaná obrana, na čom by sme chceli stavať,“ zhodnotila úvodné zápasy sezóny naša rozohrávačka Michaela Grigerová.

So Šamorínom sme sa stretli v posledných dvoch štvrťfinálových sériách, v oboch sme uspeli. Náš stredajší súper sa však cez leto posilnil, napríklad aj o našu bývalú pivotku Zuzanu Vargovú, ktorá je v Šamoríne na hosťovaní. Najbližší súper Slávie prehral v 1. kole v Ružomberku len o 5 bodov, následne vyhral v Poprade o 10 bodov a naposledy si doma poradil s nováčikom CBK Košice 27-bodovým rozdielom. Najlepšou strelkyňou Šamorína je Lucia Lüttmerdingová, ktorá má po troch zápasoch na konte 47 bodov.

Vstupenky na stredajší duel si môžete zakúpiť v sieti TicketLIVE na tomto odkaze. Michaela Grigerová dúfa, že fanúšikovia Slávie si v stredu pred 19.00 h nájdu cestu do haly na Štiavničkách: „Zápas so Šamorínom nebude jednoduchý, ale určite sa bude na čo pozerať. Družstvo Šamorína má niekoľko skúsených hráčok, či už na obvode, alebo pod košom. Tiež sú doplnené o šikovné mladé dievčatá. My sme po príchode z Grécka v nedeľu odohrali zápas proti UMB, takže času na oddych nebolo veľa a rolu v zápase môže zohrať aj únava. O to viac budeme rady, ak nás príde podporiť čo najviac našich fanúšikov. V zápase proti Eleftherii nám skvelou atmosférou dodali obrovské množstvo energie a opäť nás nakopli práve v tých ťažších momentoch. Preto dúfam, že tomu nebude inak ani tentokrát.“

O svoje očakávania pred duelom so Šamorínom sa podelil aj lodivod púm Miloslav Michálik: „Nebude to jednoduchý zápas. Na pondelkovom tréningu sme si už prešli niektoré veci, ktoré Šamorín hrá, a akým spôsobom by sme chceli hrať my. Tá príprava prebieha úplne štandardne ako proti každému súperovi. Šamorín má svoju kvalitu, dokázali potrápiť aj Ružomberok. Keď som pozeral ten zápas, tak to bolo nejakých tridsať sekúnd pred koncom o tri body. Prišla im tam Lucia Lüttmerdingová, ktorá patrila k najlepším strelkyniam v minulej sezóne. Prišla im aj Zuzka Vargová, ktorá bola dominantná na doskoku, čiže majú minimálne šesť-sedem, v rámci slovenskej extraligy, slušných hráčok, takže majú aj nejakú rotáciu.“

Michálik: Program bude náročný, kondične sme pripravení

Naše pumy čaká poriadne nahustený program aj v nasledujúcich týždňoch, keď aj naďalej budú hrať dva zápasy za týždeň. „Program bude náročný. S týmto tímom sa s tým stretávame po prvýkrát. Naozaj to bude náročné z hľadiska cestovania aj zápasového rytmu. Až do decembra nás čakajú dva zápasy za týždeň, čiže nebude to nič jednoduché. Teraz je už toho priestoru na trénovanie minimum. Podstatnú časť bude zohrávať regenerácia, poprípade prípravy na zápas a nejaké ľahké strelecké tréningy. Sám som zvedavý, ako na to budú dievčatá reagovať, lebo väčšina z nich sa dostane do tejto situácie prvýkrát,“ povedal k nahustenému programu Michálik.

Trénera Slávie sme sa tak opýtali, či sú jeho zverenkyne na dvojzápasový týždenný cyklus pripravené: „Myslím si, že kondične na to pripravení sme. Problém je ten káder, lebo dve hráčky základnej rotácie (Lucia Striešová a Vanda Kozáková) sú stále v rekonvalescencii a ešte nevieme, kedy sa vrátia. Určite by to bolo jednoduchšie, keby boli k dispozícii. Aj ten káder by bol dostačujúci na takúto záťaž, ale jednoducho, môžeme akurát tak čakať a držať si palce, že sa dajú dohromady čo najskôr a družstvo to zvládne,“ odpovedal Michálik.