Medzi pohármi pokračovanie extraligovej nadstavby na palubovke ŠBK Šamorín

Po radosti z premiérového medailového umiestnenia na Federálnom pohári prišla na rad príprava na ďalší extraligový duel v nadstavbovej časti.

Naše slávistky čaká v sobotu 3. februára cesta do Šamorína, kde od 18.00 h odohrajú svoj druhý zápas v nadstavbovej skupine Niké Extraligy žien o 1. až 4. miesto. Priamy prenos môžete sledovať prostredníctvom Niké TV tu, online štatistiky nájdete na tomto odkaze.

„V Šamoríne nás čaká zápas, ktorý by podľa papierových predpokladov mal byť v našej réžii, avšak poznáme silu Šamorína a nie je na mieste, aby sme niečo podcenili. Ako v každom zápase, aj v tomto budeme vyžadovať maximálne nasadenie a zodpovedný prístup k zápasu. Kľúčové bude zachytiť úvod zápasu a cieľom bude udržať vysoké tempo hry. V zápase chceme vidieť posun v našej, už často spomínanej, komunikácii, ďalej tímovú hru v útoku aj v obrane a disciplínu, či čítanie hry v našich kombináciách,“ hovorí asistentka trénerky Laura van Dalen.

ŠBK Šamorín okupuje štvrtú priečku, zatiaľ čo našu Sláviu nájdeme na druhom mieste. V doterajšom priebehu sezóny sa tieto dva tímy stretli dvakrát. Naše pumy zvíťazili doma 69:29 a na palubovke súpera 107:43 z nášho pohľadu. Laura van Dalen povedala viac aj k samotnej príprave na najbližší extraligový zápas: „Počas tohto tréningového týždňa, kedy sme mali deň-dva voľno po peknom umiestnení na Federálnom pohári, sme sa zamerali viac na individuálne herné činnosti a prispôsobili záťaž tomu, aké týždne sme mali a čo nás v blízkej budúcnosti čaká. Po pohárovom účinkovaní nám niektoré hráčky vypadli nateraz zo zostavy, ale verím, že to bude len chvíľková záležitosť a po repre pauze budeme opäť v plnej sile.“

Ako už načrtla asistentka trénerky, po vystúpení v Šamoríne nás čaká reprezentačná prestávka. Po nej príde na rad Slovenský pohár, ktorý sa bude konať počas tretieho februárového víkendu v Ružomberku. Slávistky sa v štvrťfinále, v piatok 16. februára o 14.00 h, stretnú s CBK Košice.